۸ تیر

۲۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۳
کد خبر: 924318

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دره مایش گرامیداشت شهدای خبرنگار غزه با بیان اینکه دوره سلطه رسانه‌های غربی به پایان رسیده و معادلات سیاسی، امنیتی، رسانه‌ای با هم تغییر کرده ، گفت: رژیم صهیونیستی به مدد گروه های مقاومت در ضعف شدید به سر می‌برد.

وزیر ارشاد: معادلات سیاسی، امنیتی و رسانه‌ای در جنگ غزه تغییر کرده است

قدس آنلاین: همایش گرامیداشت منادیان الاقصی یادواره شهدای خبرنگار فلسطینی در جنگ اخیر غزه امروز با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، نماینده جنبش مقاوکمت اسلامی(حماس) و شماری از مدیران و صاحب نظران حوزه رسانه و تحولات فلسطین در تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما در این مراسم که از سوی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با مشارکت خبرگزاری قدس برگزار شد، محمد مهدی اسماعیلی با یادآوری اینکه رژیم صهیونیستی به هیچ یک از قواعد اخلاقی، بین المللی و انسانی پایبند نیست و همه ابزارهای سیاسی و نظامی را در اختیار دارد و برای سرکوب مردم فلسطین و سرپوش گذاشتن بر اعمال خود بکار می‌گیرد، گفت: با این حال دوره سلطه رسانه های غربی به پایان رسیده و معادلات سیاسی، امنیتی، رسانه‌ای با هم تغییر کرده و  رژیم صهیونیستی به مدد گروه های مقاومت در ضعف شدید به سر می برد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: تحولات امروز را اگر چند دهه قبل کسی پیش‌بینی می‌کرد حتما متهم به توهم داشتن می شد، اما رژیم تا بن دندان مسلح صهیونیستی و ارتش وحشی آن که به هیچ اخلاقی چه جهانی و چه انسانی پایبند نیستند امروز اینگونه در مقابل فرزندان مقاومت زانو زده و تحقیر شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در یک روز نیروهای مقاومت وارد اراضی اشغالی شده و صهیونیست‌ها را به هلاکت می رساند و تعداد قابل توجهی از سران و افراد مهم را به اسارت در میاورد و ان ها را به خفت و خاری می کشاند: گفت: در جنگ ۶ روزه در یک شب رژیم صهیونیستی تمامی فرودگاه های عربی را با خاک یکسان کرد و کشورهای عربی در آستانه سقوط قرار گرفتند و بلندی های جولان اشغال شد و رهبران عرب همه مجبور به عقب نشینی شدند و بعد این عقب نشینی زمینه سازش خفت بار میان کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی فراهم شد اما امام بزرگوار ما فریاد حمایت از فلسطین سر داد و معادلات به تدریج تغییر کرد.

اسماعلی با بیان اینکه در انتفاضه اول وقتی کودکان فلسطینی با سنگ به مبارزه با صهیونیست ها می‌پرداختند به همت و نگاه آن‌ها تحسین و درود می‌فرستادیم اما در آن هنگام کسی فکر نمی‌کرد این مبارزه به این نقطه برسد و فشارهای زیادی بر صهیونیست ها اعمال شود این در حالی است که صهیونیست ها به کودکان خود اموزش می دادند که سرزمین موعود از نیل تا قرات است و محدود به فلسطین اشغالی نیست، اضافه کرد: امروز دشمن به دنبال این است که با جنگ رسانه‌ای کرسی ظالم و مظلوم را تغییر دهد. موضوع تاسیس رژیم جعلی از سال ۱۹۱۸ شروع شد و همین جنگ طلبان اروپایی آن زمان طرح سرزمین مقدس برای صهیونیست ها را پیش کشیدند. شهید قسام دهه سی میلادی با صهیونیست ها و انگلیسی ها که حامی آنها بوند درگیر شدند. نیروهای صهیونیستی سی سال جنایت کردند تا موفق شدند این رژیم جعلی را تاسیس کنند. این اتفاقات آنقدر سخت و پیچیده بود که بریتانیا به تنهایی قادر نبود این کار را تنها انجام دهد و بعد هم ۷۵ سال جنایت کردند. امروز مشاهده می کنیم که صهیونیست ها در ذلت قرار دارند.

ژنرالهایی که برای مقاومت خط و نشان می‌کشیدند امروز مرده‌اند

وزیر ارشاد: معادلات سیاسی، امنیتی و رسانه‌ای در جنگ غزه تغییر کرده

خالد قدومی نماینده جنبش جهاد اسلامی در ایران نیز در این مراسم با اشاره به اینکه مرحله دوم عملیات طوفان الاقصی از دو روز پیش آغاز شده و نیروهای مقاومت تسلیحات توامند و جدید خود از جمله موشکهای راهبردی عیاش را به اهدافی مهم در سرزمین های اشغالی شلیک کردند، گفت: ژنرال نمرود (فرمانده ارتش رژیم اشغالگر) زمانی مدعی بود که تانک های اسرائیلی باید در دمشق مستقر شوند اما امروز خود او اسیر نیروهای مقاومت است. ژنرال هایی که برای مقاومت خط و نشان میکشیدند امروز کشته شده اند.

وی با بیان اینکه اکنون در کنار جنگ میدانی و نظامی با جنگ روایتی مواجه هستیم که آمریکا در راس آن است، اضافه کرد: در این جنگ، جنگ روایت گری مطرح است، مقامات امریکایی در زمان کشتار غیر نظامیان فلسطینی، در تل اویو بودند. مسئولان این کشور از طریق کوچ اجباری فلسطینیان قصد دارند مقاومت مردم را درهم شکنند.

نماینده حماس در ادامه با اشاره به اینکه رسانه ها و دولت های غربی برای نشر حقیقت ارزش قائل نیستند و همواره در حال دروغ پراکنی بوده اند، اشاره کرد: «برای بازتاب حقایق فلسطین حدود ده خبرنگار عرب شهید شده اند. خبرنگاران غربی حق دارند به غزه بروند و دروغ مخابره کنند اما خبرنگاران ایرانی و عرب حق ندارند وارد غزه شوند!

وی خاطرنشان کرد: حدود 5 هزار سرباز از نیروهای مقاومت در این نبرد شرکت کردند. در ابتدا ۳۵۰۰ رزمنده پایگاه های اشغالگران را تصرف و تخریب کردند و بعد هم ۱۰۰۰ رزمنده مانع پشتیبانی رژیم صهیونیستی از این پایگاه ها شدند و ۵۰۰ رزمنده هم پیشتیبانی و هدایت گلایدرها را برعهده داشتند.

قدومی با اشاره به قدرت گیری روزافزون نیروهای مقاومت و ضعف شدید رژیم صهیونیستی در برابر این نیروها گفت: زمانی چهار نظامی صهیونیستی نزد مقاومت در اسارت به سر می بردند اما امروز دویست اسیر در اختیار مقاومت است و ۷۵۰ صهیونیست نظامی و غیر نظامی هم در نتیجه عملیات رزندگان فلسطینی مفقود شده اند. هدف ما از این عملیات این است که از محو قضیه فلسطین بدست دشمن جلوگیری کنیم.

نماینده جنبش حماس با انتقاد از برخی کشورها دکه ر حمایت از مردم فلسطین بیانیه شفافی ارائه ندادند و دو پهلو موضع گیری کردند، اظهار داشت: زندگی که با ذلت همراه باشد و دشمن هر کاری که اراده می کند انجام می دهد ارزشی ندارد. امروز مشاهده می کنیم که پشت جنایات علیه فلسطینیان استیصال دشمن نهفته است.

وی با تأکید لزوم بازگشایی مرزهای زمینی و هوایی برای امداد رسانی به ملت فلسطین بویژه ساکنان غزه تحت محاصره در خصوص خبرنگاران شهید فلسطینی بیان کرد:«شهدای حقیقت برای انتقال حقیقت شهید شدند و شما خبرنگاران باید راه این شهدا را ادامه دهید. در پایان این جنگ ۲ راه کار وجود دارد یا این اشغال باید پایان پذیرد که پیشنهاد آن را هم پوتین رئیس جمهور روسیه ارائه داده اما از سوی آمریکا رد شده است.  راه دوم راه مقاومت است؛ ما با ایمان به خدا میجنگیم و انشالله پیروز خواهیم شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.