سرمربی نماینده شیراز در لیگ برتر بسکتبال کشور اعتقاد دارد که این تیم برای رسیدن به هماهنگی، نیاز به زمان دارد.

سرمربی لیموندیس شیراز: برای هماهنگی نیاز به زمان داریم

به گزارش قدس انلاین، شیراز پس از چندین سال صاحب یک تیم در لیگ برتر بسکتبال شده است. از سال ۱۳۹۵ که تیم لوله آ.اس با مشقت فراوان در مسابقات لیگ برتر حاضر شد و تمامی دیدارها را به رقبایش واگذار کرد، دیگر تیمی از شیراز در بالاترین سطح بسکتبال کشور حضور نداشت، تا اینکه باشگاهی به نام لیموندیس شیراز با خرید امتیاز تیم دوم باشگاه مهرام تهران، وارد عرصه مسابقات لیگ برتر شد.

لیموندیس، کارخانه‌ای در زمینه تولید مواد غذایی است که از سال ۱۳۹۱ در شهرک صنعتی تل بیضا شهرستان بیضا فعالیت می‌کند.

انتظار علاقه‌مندان شیرازی بسکتبال، بالاخره در چهارم آبان‌ماه به سر رسید و نخستین دیدار لیموندیس، در زمین یکی از قدرتمندترین تیم‌های چندسال اخیر کشور برگزار شد. شهرداری گرگان، قهرمان سه دوره پیاپی لیگ برتر ایران میزبان لیموندیس بود و با حساب ۸۱ بر ۶۵ نماینده شیراز را مغلوب کرد.

دومین مسابقه لیموندیس، دوشنبه، ۸آبان در سالن دانشگاه آزاد شهر صدرا برگزار شد. مسابقه‌ای که گرچه با استقبال چندانی از سوی تماشاگران مواجه نشد، اما بسیار جذاب و تماشایی بود.

سرمربی لیموندیس در خصوص مسابقه با مس کرمان و پیروزی بر این تیم اظهار کرد : مس تیم بسیار خوبی است که معمولا با ۴ بازیکن پیرامونی و یک بازیکن سنتر بازی می‌کند که این کار رقبا را سخت می‌کند. یعنی ما گاهی مجبور می‌شدیم که با ضرب‌آهنگ حریف بازی کنیم.

محمدرضا اسلامی افزود : وقتی نوع و سبک بازی تیم شما کلاسیک است و با یک تیم با ضرب‌آهنگ متفاوت بازی کنید، یک مقدار کار سخت می شود. در این بازی هم به نظر من تیم مس در لحظات حساس بازی خیلی خوب عمل کرد و تا آخرین لحظه جنگید. در بعضی دقایق نیز بازیکنان این تیم سعی داشتند که با انجام خطاهای متعدد، بازی را کنترل کنند و از اواسط هر کوارتر، محدودیت خطای تیمی آنها به اتمام می رسید و خطاهای بعد، منجر به پرتاب آزاد برای ما می‌شد. این یکی از حربه‌های تاکتیکی حریف بود که سعی کردند به این شیوه، جلوی بازی ما را بگیرند.

سرمربی لیموندیس شیراز: برای هماهنگی نیاز به زمان داریم

وی در تمجید از بازیکنان لیموندیس گفت: بچه‌های ما همت کردند و جنگیدند و در لحظات حساس مسابقه، توانستن به بازی برگردند. ما در یک دقیقه پایانی مسابقه، چند امتیاز از حریف عقب بودیم اما توانستیم بازی را برگردانیم و در آخرین لحظات، مسابقه را ببریم. خوشحالم که شروع خوبی در خانه داشتیم.

اسلامی در خصوص بازیکنان خارجی تیمش نیز گفت: متاسفانه توباک، بازیکن صربستانی بلند قامت تیم ما دچار آسیب دیدگی از ناحیه ساق پا شد و سعی کردیم در مسابقه با مس کرمان، کمتر او را به بازی بفرستیم. به همین دلیل او کارآیی لازم را نداشت. خوشحالم که سایر بچه‌ها جای خالی او را پر کردند. البته ما برای زیر سبد، بازیکن بلندقامتی که بتواند جای او را به خوبی پر کند نداریم. بردلی بازیکن آمریکایی ما هم هنوز صد در صد آماده نیست. او فقط یک هفته هست به جمع ما اضافه شده و هنوز از لحاظ تاکتیکی هم با سایر نفرات هماهنگ نیست. امیدواریم رفته رفته این هماهنگی‌ها شکل بگیرد و از بازیکنان خارجی‌مان هم بتوانیم نهایت استفاده را ببریم.

سرمربی تیم بسکتبال لیموندیس شیراز در پایان گفت: شیراز با وجود برخورداری از پیشینه خوب در بسکتبال و با داشتن آدم‌های بزرگ در عرصه این رشته، متاسفانه در چندسال اخیر تیمی در لیگ برتر نداشت. حالا این اتفاق افتاده و ما هم تلاش می‌کنیم قدر این فرصت را بدانیم. با پیروزی خوبی که در این هفته رقم خورد، سعی می‌کنیم در هفته‌های بعدی با روحیه و تمرکز بیشتری به میدان برویم و به مرور شرایطمان را بهتر کنیم.

تیم بسکتبال لیموندیس شیراز در هفته سوم رقابت‌ها روز دوشنبه، ۱۵ آبان در آمل به مصاف کاله مازندران می‌رود و سپس روز دوشنبه ۲۲آبان در شیراز میزبان مهرام تهران خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.