فیلسوفان نخبه مسلمان، بیانیه نیکول دایتلهوف، راینر فورست، کلاوس گونتر و یورگن هابرماس در حمایت از رژیم کودک‌کش صهیونیستی را آینه تمام‌نمای تفکر مادی‌گرایانه غرب دانستند که در قالب نظریه‌پردازی در علوم انسانی مدرن خودنمایی می‌کند.

دیدگاه برخی فلاسفه غرب در حمایت از رژیم صهیونیستی آینه تمام‌نمای تفکر مادی‌گرایانه غرب است

چندی پیش برخی از فیلسوفان غرب (نیکول دایتلهوف، راینر فورست، کلوس گونتر و یورگن هابرماس)، بیانیه‌ای را در دفاع از جنایات رژیم غاصب صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین منتشر کرده بودند.

دیدگاه برخی فلاسفه غرب در حمایت از رژیم صهیونیستی آینه تمام‌نمای تفکر مادی‌گرایانه غرب است

در پاسخ به این اقدام، جمعی از فیلسوفان نخبه مسلمان به بیانیه فیلسوفان غرب نیکول دایتلهوف، راینر فورست، کلاوس گونتر و یورگن هابرماس درباره طوفان الاقصی بیانیه‌ای را صادر کردند که بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
اکنون که صبر مردم مظلوم فلسطین پس از هفتاد و پنج سال زندگی فلاکت‌بار و مرگ تدریجی زیر سایه اشغال، تحقیر، تبعید، ترور، شکنجه، و کشتار رژیم غاصب صهیونیستی بر لب آمده و برای به‌دست آوردن زندگی عزت‌مندانه و انسانی به‌پاخاسته‌اند، وظیفه هر انسان باشرف، باوجدان و آزاده‌ای است که اصول اخلاقی و انسانی را مبنای داوری و عمل خود در این رابطه قرار دهد. از مهم‌ترین این اصول، همانا اصل عدالت برای همه، و لزوم مبارزه با ظلم و دفاع از مظلوم در هر نقطه از جهان است. 
هدف اعلام‌شده رژیم نامشروع صهیونیستی از حملات وحشیانه و قساوت‌آمیز اخیر به خانه‌ها،‌ مساجد،‌ بیمارستان‌ها، و مدارس غزه، نسل‌کشی و اضمحلال ساکنان اصلی فلسطین و آواره کردن باقیمانده این مردم ستم‌کشیده از سرزمین اجدادی‌شان است. کشورهای به اصطلاح دمکراتیک غربی با کمک‌های تسلیحاتی، سیاسی، و اقتصادی خود شریک جنابات این رژیم هستند که  در مقابل چشم جهانیان،‌ هزاران تن انواع بمب‌های ممنوعه را دیوانه‌وار بر سر کودکان، زنان، و مردم بی‌دفاع فلسطین فروریخته و همچنان به این عمل شنیع و غیرانسانی ادامه می‌دهد.
اگر فروریختن بمب‌هایی با قدرت انفجاری سه برابر بمب اتمی هیروشیما بر سر مردم عادی در باریکه‌ای به مساحت 360 کیلومتر مربع، و کشتار بیش از دوازه هزار نفر، و مجروح و معلول کردن بیش از سی هزار نفر، آن هم تنها در مدت چهل روز، نسل کشی نیست، پس نسل‌کشی چیست؟!
صدور اعلامیه‌ها و برگزاری تظاهرات‌ صدها هزار نفری به پشتیبانی از ملت مظلوم فلسطین در سراسر جهان نشان می‌دهد که خوشبختانه هنوز انسان‌های باوجدان بسیاری وجود دارند که با وجود سانسور تبلیغاتی، و دروغ‌پراکنی بوق‌های استکباری،‌ طالب حقیقت و عدالت‌اند. در مقابل،‌ شوربختانه شاهدیم که تعدادی روشنفکرنمای خودباخته که وجدان انسانی خود را با مشتی دلار سودا کرده‌اند، خود را در پیشگاه انسان‌های آزاده مفتضح کرده،‌ با ژست حقوق بشری به طرفداری از ظالمان خون‌خوار بیانیه می‌دهند. آیا حقوق بشر، اصول دمکراتیک، کرامت انسان، و حقوق اساسی مخصوص یک قوم و موجود نامشروعی به نام اسرائیل است؟ آیا مالکان اصلی فلسطین نباید از حق آزادی و مصونیت جسمانی و حفاظت دربرابر تعرض نژادپرستانه صهیونیست‌ها برخوردار باشند؟
بیانیه آقایان نیکول دایتلهوف، راینر فورست، کلاوس گونتر و یورگن هابرماس در حمایت از رژیم کودک‌کش صهیونیستی، آینه تمام‌نمای تفکر مادی‌گرایانه غربی است که در قالب نظریه‌پردازی در علوم انسانی مدرن خودنمایی می‌کند، و با شعار عقلانیت و بشردوستی، اعمال سبعانه دشمنان بشریت را تئوریزه می‌کند. این بیانیه لکه ننگی دیگر بر چهرة روشفکری بیمار غربی افزود و پرده فریب و نیرنگ دیگری را از روی حقیقت هولناک سکولاریسم کنار زد. این افراد و هم‌فکرانشان باید در دادگاه وجدان بشریت پاسخگوی تحریف واقعیات، نفرت‌پراکنی نژادپرستانه و معیارهای دوگانه خود باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.