رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: نرخ ارز کالاهای اساسی در سال آینده همانند امسال ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است.

نرخ ارز کالاهای اساسی در سال آینده ۲۸ هزار و ۵۰۰ توان لحاظ شد

به گزارش قدس آنلاین داود منظور بعداز ظهر پنجشنبه در دیدار آیت الله حسینی بوشهری رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهار داشت: یکی از عوامل بروز تورم، ناترازی و کسری بودجه است که امسال تلاش کردیم تا هزینه ها با درآمد دولت همسان سازی شود.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه در لایحه بودجه سال آینده منابع درآمدی دولت به صورت واقعی دیده شده است افزود: در بودجه سال آینده برخی از هزینه ها کاهش یافته تا دولت مجبور به انجام اقدامات تورم زا نشود.

منظور بیان داشت: نرخ ارز کالاهای اساسی در سال آینده همانند امسال ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به برخی از پروژه های نیمه تمام در قم بیان داشت: تلاش در راستای تکمیل پروژه های نیمه تمام استان قم، تعیین تکلیف مونوریل و فرودگاه قم، بهسازی و تکمیل راههای مواصلاتی، توسعه مراکز آموزشی درمانی از برنامه های دولت سیزدهم در استان قم است.

وی ابراز داشت: کشور دارای محدودیت های منابع است و به همین دلیل باید نیازها و طرح ها اولویت بندی شوند.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور بیان داشت: دولت تلاش می کند تا در بازار و عرصه اقتصادی ثبات مستمر حاکم باشد و در سالهای گذشته تورم بالا موجب مشکلاتی برای اقشار کم درآمد شده بود.

منظور ادامه داد: در سال گذشته به دلیل آنکه ارز حمایتی حذف شد، فشارهای اقتصادی بر مردم تحمیل شد که امسال سیاست های کنترل تورم و ایجاد ثبات و آرامش در قیمت ها در دستور کار دولت قرار گرفت.

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.