یک روزنامه عبری زبان اذعان کرد که از آغاز عملیات طوفان الاقصی شاهد مهاجرت معکوس ۵۰۰ هزار صهیونیست از اراضی اشغالی بوده‌ایم.

مهاجرت معکوس نیم میلیون نفر از اراضی اشغالی

به گزارش قدس آنلاین روزنامه عبری زبان تایم اسراییل در گزارشی اذعان کرد که از هفتم اکتبر و آغاز عملیات طوفان الاقصی تاکنون نزدیک به ۳۷۰ هزار نفر از اراضی اشغالی گریخته‌اند و بازگشت یا عدم بازگشت این صهیونیست‌ها به اراضی اشغالی نیز در هاله‌ای از ابهام است.

بر اساس این گزارش که طبق آمار اداره سکونت و مهاجرت رژیم صهیونیستی تهیه شده، اگر تعداد مسافران صهیونیستی که پیش از هفتم اکتبر از اراضی اشغالی خارج شده‌اند و تا هفتم اکتبر بازنگشته‌اند، به تعداد این افراد اضافه شود، نزدیک به ۹۷۰ هزار صهیونیست از اراضی اشغالی خارج شده‌اند.

تایم اسراییل بیان کرد که در ماه اکتبر نزدیک به ۳۰۲ هزار و در ماه نوامبر نزدیک به ۱۹۴ هزار صهیونیست وارد اراضی اشغالی شده‌اند.

حال اگر تعداد صهیونیست‌هایی که پس از جنگ وارد اراضی اشغالی شده‌اند را از تعداد کسانی که از اراضی اشغالی خارج شده‌اند و تاکنون بازنگشته‌اند کسر کنیم روشن می‌شود که نیم میلیون صهیونیست از فلسطین اشغالی خارج شده‌اند و در واقع مهاجرت معکوس رخ داده است. البته در این آمار هزاران کارگر خارجی، پناه‌جو و دیپلمات که اراضی اشغالی را ترک کرده‌اند محاسبه نشده که با احتساب آنان آمار افرادی که اراضی اشغالی را ترک کرده‌اند بیش از این‌ها خواهد بود.

همچنین تایم اسراییل در گزارش خود تصریح کرد که آمار مهاجرت به اراضی اشغالی نیز پس از هفتم اکتبر با کاهش بیش از ۷۰ درصدی روبرو بوده است. این در حالی است که در هفته‌های نخست جنگ تقریبا مهاجرت به فلسطین اشغالی متوقف شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.