۸ تیر

وزیر آموزش‌وپرورش در جریان سفر به استان زنجان در پاسخ به پرسش یکی از داوطلبان کنکور درباره سرانجام حذف شرط سن ورود به دانشگاه فرهنگیان گفته است: به سازمان سنجش نامه زدیم تا با توجه به رای دیوان عدالت اداری، سامانه را باز کنند.

نامه آموزش‌وپرورش به سازمان سنجش برای حذف شرط سن دانشگاه فرهنگیان

گفتنی است شورای عالی آموزش و پرورش حداکثر سن ورود به دانشگاه فرهنگیان را ۲۲ سال تعیین کرده اما هیئت عمومی دیوان عدالت اداری به‌تازگی شرط سن ورود به دانشگاه فرهنگیان را ابطال کرده است.

با وجود این، وزارت آموزش و پرورش تا امروز رأی دیوان عدالت اداری را اجرا نکرده است و همچنان پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان از طریق کنکور ۱۴۰۳ دارای شرط سن است.

وزارت آموزش و پرورش دلیل عدم اجرای رأی دیوان عدالت اداری را، مصوبه جدید شورای‌عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر تعیین شرط سن برای ورود به دانشگاه فرهنگیان می‌داند اما تا امروز مصوبه‌ای از سوی شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در این رابطه ابلاغ نشده است.

با توجه به ابلاغ نشدن مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، بسیاری از داوطلبان کنکور ۱۴۰۳ خواستار تعیین تکلیف وضعیت خود هستند.

در فایل صوتی که اخیراً از رضا مراد صحرایی؛ وزیر آموزش و پرورش در جریان سفر به استان زنجان منتشر شده است او در پاسخ به پرسش یکی از داوطلبان کنکور، درباره اجرای رای دیوان عدالت اداری برای حذف سقف سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان در کنکور ۱۴۰۳ می‌گوید: ما (آموزش و پرورش) به سازمان سنجش نامه زدیم تا با توجه به رای دیوان عدالت اداری، سامانه را باز کنند و افرادی که تمایل دارند، اضافه شوند و ثبت‌نام کنند.

سازمان سنجش، آذر ۱۴۰۲ فرصت مجدد برای ثبت‌نام در کنکور را فراهم کرده بود حال باید دید  مجدد در چه بازه زمانی فرصت ثبت‌نام در کنکور ۱۴۰۳ فراهم خواهد شد تا داوطلبان دانشگاه فرهنگیان بتوانند بدون شرط سن برای ثبت‌نام اقدام کنند.

آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ (نوبت اول) و آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو ـ معلم در دانشگاه فرهنگیان در روزهای پنجشنبه و جمعه ۶ و ۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.

آزمون فرهنگیان شامل سه مرحله آزمون کتبی، مصاحبه و گزینش است و سوابق تحصیلی برای تمام گروه‌های آزمایشی به‌شکل قطعی است.

داوطلبانی که گروه فرهنگیان را انتخاب می‌کنند علاوه بر دروس اختصاصی شاخه ریاضی، تجربی و انسانی، دفترچه اختصاصی فرهنگیان هم خواهند داشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.