هزاران تن از حامیان فلسطین امشب (چهارشنبه) در آستانه دومین رای‌گیری کلیدی پارلمان انگلیس درباره طرح حمایت از آتش‌بس فوری در غزه، تجمع کردند.

حامیان فلسطین در آستانه رای‌گیری پارلمان انگلیس درباره آتش‌بس در غزه تجمع کردند

به گزارش قدس آنلاین، شرکت کنندگان مقابل ساختمان پارلمان انگلیس صف کشیده‌اند تا به نمایندگان حوزه‌های انتخابیه خود تاکید کنند که از طرح آتش‌بس حمایت کنند. افراد حاضر در این حرکت اعتراضی هشدار داده‌اند که به نمایندگان مخالف آتش‌بس، در انتخابات سراسری پیش‌رو که قرار است در ماه نوامبر برگزار شود، رای نخواهند داد.

پارلمان انگلیس امشب برای دومین بار از آغاز جنگ در غزه، صحنه رای‌گیری نمایندگان درباره طرح حمایت از آتش‌بس بشردوستانه در این باریکه خواهد بود. حزب ملی اسکاتلند با ابراز نگرانی درباره تداوم کشتار مردم مظلوم و بی‌دفاع فلسطین در نوار غزه، این طرح را به پارلمان ارائه کرده است.

دولت انگلیس همسو با ایالات متحده خواستار آتش‌بس موقت در جنگ غزه است. مقام‌های انگلیسی ادعا می‌کنند که توقف کامل جنگ، گروه‌های مقاومت را جسورتر می‌کند. نخست وزیر انگلیس ساعاتی پیش در پارلمان ادعا کرد: درخواست کردن برای آتش‌بسی که ظرف چند روز شکست بخورد به نفع کسی نیست. ما باید در راستای تحقق آتش‌بس با دوام تلاش کنیم.

ریشی سوناک با تشریح رویکرد دولت لندن در قبال تحولات فلسطین، ادعا کرد: بهترین مسیر، مسیری است که ما در پیش گرفته‌ایم مبنی بر برقراری آتش‌بس موقت برای خروج گروگان‌ها (اسرای اسرائیلی) و انتقال کمک‌های امدادی به داخل غزه، تا در نتیجه آن شرایط برقراری آتش‌بس پایدار فراهم شود.

از سویی حزب مخالف دولت (کارگر) تحت فشار زیادی قرار دارد که از طرح حزب ملی اسکاتلند حمایت کند. این حزب روز گذشته (سه‌شنبه) اعلام کرد که از آتش‌بس فوری در غزه حمایت می‌کند اما اصلاحیه‌ای را پیشنهاد کرده است که دست رژیم صهیونیستی را برای تداوم جنگ باز می‌گذارد. در این اصلاحیه ادعا شده است که در صورت ادامه مبارزات حماس «نمی‌توان از اسرائیل انتظار داشت جنگ را متوقف کند.»

رئیس مجلس انگلیس پیشتر در اقدامی بحث‌برانگیز با بررسی اصلاحیه حزب کارگر موافقت کرد. اگر این طرح رای بیاورد، احتمالاً طرح حزب ملی اسکاتلند به رای گذاشته نخواهد شد. به هر روی امشب، رویداد مهمی در کارنامه فعالیت پارلمان انگلیس به شمار می‌رود و باید منتظر نتیجه این رای‌گیری مهم ماند.

رژیم صهیونیستی با حمایت غرب و برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ نیروهای مقاومت، کشتار گسترده‌ای را در غزه به راه‌ انداخته است. این رژیم تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

وزارت بهداشت غزه اعلام کرد شمار شهدای غزه از آغاز جنگ اسرائیل در غزه در هفتم اکتبر (۱۵ مهر) تاکنون، به ۲۹ هزار و ۹۲ نفر و تعداد زخمی‌ها نیز به ۶۹ هزار ۲۸ نفر رسیده است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

پخش زنده

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.