جامعه اطلاعاتی کانادا با اذعان به تظاهرات گسترده ضد رژیم صهیونیستی در کانادا، درباره احتمال وقوع حمله در داخل این کشور به خاطر درگیری ها در غزه هشدار داد.

هشدار کانادا درباره افزایش احتمال حملات در داخل این کشور

به گزارش قدس آنلاین، جامعه اطلاعاتی کانادا درباره احتمال حملاتی در داخل این کشور تحت تاثیر درگیری‌های اسراییل - حماس هشدار داد. در اسنادی که گلوبال نیوز به دست آورده است، تحلیلگران دولتی نسبت به آنچه که احتمال سرایت «خشونت جمعی» به کشور خوانده اند، هشدار دادند.

یک سازمان فدرال که تهدید تروریستی درکانادا را بررسی می کند، هشدار داده است جنگ اسراییل- حماس می تواند خطر حمله افراطی را علیه کانادایی ها در داخل این کشور افزایش دهد.

در چندین گزارش که بعد از هفتم اکتبر منتشر شده است، مرکز ارزیابی ترور متوجه شده است افراطی گرایان تحت تاثیر این درگیری (در فلسطین) ممکن است به جمعیت مردم و مراسمات در کانادا حمله کنند

این سازمان درباره تجمعات در تعطیلات یا رژه ها هشدار داده است. تظاهرات ضد رژیم صهیونیستی در این کشور توجهات ملی را به خود جلب کرده است. گزارش جامعه اطلاعاتی نشان می دهد این تظاهرات گسترده اما قانونی بود.

به گفته جامعه اطلاعاتی این امکان وجود دارد بازیگران تهدیدکننده و فرصت طلبان به این رویدادها ملحق شوند و رفتار خشن از خود نشان دهند.

گزارش جامعه اطلاعاتی کانادا نشان می دهد با توجه به شدت گرفتن درگیری در غزه، این احتمال وجود داد که عواملی به صورت فزاینده ای به دنبال حمله به منافع اسراییل و همچنین اهداف یهودی بروند چرا که افراطی گرایان خارجی خواهان حمله به یهودیان به عنوان ابزاری برای حمایت از فلسطینیان شدند و برخی از افراد در داخل کانادا از حماس حمایت کردند.

گزارش جامعه اطلاعاتی همچنین نشان می دهد که از سوی دیگر احتمال حمله به مساجد، مراکز اسلامی و اهداف فلسطینی در کانادا از طرف افراطی گرایان خشن هم وجود دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب‌ها

پخش زنده

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.