۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۲
کد خبر: 967356

رئیس پژوهشگاه قوه قضائیه با اشاره به پرونده کوروش کمپانی گفت: در مساله «حق شهرت» در کشور و ساز و کارهایی که برای آن وجود دارد و ابعاد حقوقی‌اش با خلا قانونی مواجهیم.

درباره «حق شهرت» با خلأ قانونی مواجهیم

حجت الاسلام هادی درباره اهمیت موضوع پیشگیری از وقوع جرم در موضوعاتی مانند پرونده کوروش کمپانی، گفت: در رابطه با این موضوع  با خلا قانونی مواجه هستیم. الان در مساله «حق شهرت» در کشور و ساز و کارهایی که  برای آن وجود دارد و ابعاد حقوقی‌اش با خلا قانونی مواجه‌ایم.

وی ادامه داد: اکنون اشخاصی به اعتباری دارای شهرت هستند و  می‌خواهند  برای فعالیتی ترغیب شوند.  با اعتماد مردم به تبلیغات این افراد، گروه و فردی متضرر می‌شوند که مسئولیت مدنی و کیفری در کشور در این زمینه  تبیین شده نیست. از لحاظ پژوهشی با خلاء قانونی مواجه‌ایم.

رییس پژوهشگاه قوه قضاییه افزود: نمی خواهم بگویم باید اقدامات سلبی و مجازاتی داشته باشیم ولی  از لحاظ مسئولیت مدنی، حق شهرت جدا از اینکه حق‌ معنوی می تواند برای فرد داشته باشد، ابعاد مثبتی هم  دارد اما اگر از این حق شهرت سوء استفاده شود  و موجب آسیب و ضرر به گروهی از مردم شود باید راهکاری پیدا شود تا افراد بتوانند با استفاده از  مسئولیت مدنی که وجود دارد،  احقاق حق کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

پخش زنده

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.