معاون اول رئیس‌جمهور در تماس های تلفنی جداگانه با وزیر کشور و استاندار سیستان و بلوچستان آخرین وضعیت سیل اخیر در این استان را بررسی کرد و بسیج همه جانبه امکانات و دستگاه های اجرایی و امدادرسان برای کمک به حادثه‌دیدگان را خواستار شد.

ارتباط تلفنی معاون اول رئیس‌جمهور با وزیر کشور و استاندار سیستان و بلوچستان

به گزارش قدس آنلاین، محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور عصر امروز در این ارتباط های تلفنی با اشاره به گزارش های واصله و حضور مسئولان ارشد دولت در آن استان، ارزیابی دقیق مناطق سیل‌زده و امکانات لازم جهت امدادرسانی و اسکان اضطراری حادثه دیدگان را ضروری دانست و از مسئولان اجرایی استان خواست نیازهای ضروری جهت پشتیبانی و رفع کمبودهای احتمالی را هرچه زودتر گزارش کنند.

وی با توجه به پیش بینی های جدید برای بارش در روزهای آینده، آمادگی همه دستگاه های اجرایی و امدادی و استان های معین را خواستار شد و بر ضرورت تخلیه روستاهای در معرض خطر و پیشگیری از هرگونه تلفات جانی تاکید کرد.  

مخبر با اشاره به ضرورت بهره گیری بیشتر از امداد هوایی با توجه به گستردگی منطقه، اتصال سریع خطوط برق رسانی، ترمیم راه های مواصلاتی و تامین ماشین آلات موردنیاز، از صدور دستورات لازم به وزرا و مسئولان مربوطه برای پشتیبانی بیشتر خبر داد.

معاون اول رئیس‌جمهور همچنین  ارزیابی سریع خسارات احتمالی را پس از بازگشت به حالت عادی  ضروری دانست تا هیات دولت جهت جبران خسارات وارده به زیرساخت ها و اموال مردم اعتبارات لازم را تصویب کند.

گفتنی است در این تماس های تلفنی وزیر کشور و استاندار سیستان و بلوچستان گزارشی از آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده ارائه کردند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.