عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) تاکید کرد دشمن صهیونیستی با تهدید و باج‌گیری نمی‌تواند اهداف خود را محقق کند.

حماس: دشمن با تهدید و باج‌گیری نمی‌تواند به اهداف خود برسد

عزت الرشق، عضو دفتر سیاسی جنبش حماس خاطرنشان کرد: دشمن صهیونیستی آنچه را که از تحقق آن در میدان جنگ عاجز بوده، با تهدید، باج‌گیری و بازی‌های سیاسی هم نمی‌تواند محقق کند.

براساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «وفا»، عزت الرشق در ادامه افزود: پیروزی‌ که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تصور می‌کند به لطف پایداری ملت و مقاومت قهرمان فلسطین، سراب و رویایی دست‌نیافتنی است.

وی همچنین تصریح کرد تلاش دشمن برای استفاده از تشدید حملات و جنایات علیه غیرنظامیان فلسطینی به‌عنوان یک اهرم فشار و باج‌خواهی به‌منظور تحقق اهداف مدنظر خود بی‌نتیجه است.

الرشق تاکید کرد که بمباران شدید بیمارستان الشفا و مناطق اطراف آن دلیلی دیگر بر سردرگمی نتانیاهو و ارتش او است.

گردان‌های «عزالدین القسام» شاخه نظامی حماس پیشتر اعلام کرد از بامداد دوشنبه درگیری‌های شدیدی با نیروهای اشغالگر که به بیمارستان الشفاء در غزه یورش برده‌اند، داشته است.

در این بیانیه آمده است: «تجهیزات نظامی دشمن را هدف قرار دادیم و تعدادی از اشغالگران را در نزدیکی بیمارستان الشفاء کشته و یا زخمی کردیم».

طبق گزارش منابع پزشکی، آمار شهدا در نوار غزه از هفتم اکتبر (۱۵ مهر ماه) به ۳۱۸۱۹ تن رسیده که بیشتر آن‌ها زن و کودک هستند. تعداد زخمی‌ها نیز به ۷۳۹۳۴ تن افزایش یافته و هزاران نفر نیز همچنان زیر آوار هستند.

از زمان آغاز جنگ ویرانگر در نوار غزه، اشغالگران صهیونیست برق غزه را قطع کرده و ورود آب، غذا، دارو و سوخت را ممنوع کرده‌اند و حدود ۲.۳ میلیون فلسطینی را در شرایط فاجعه‌بار انسانی قرار داده‌اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.