تهران- ایرنا- وزیر امور خارجه اردن ضمن انتقاد از انفعال جامعه جهانی در قبال جنایات رژیم صهیونیستی، این رژیم را به استفاده از سلاخ گرسنگی متهم کرد و خواستار ارسال کمک زمینی به باریکه غزه شد.

اردن:سلاح گرسنگی در غزه جنایت جنگی هولناک دیگری است

به گزارش  قدس آنلاین، ایمن الصفدی وزیر خارجه اردن خواستار مجبور کردن رژیم صهیونیستی به رفع محدودیت‌های اعمال شده درباره ارسال کمک ها به غزه شد.

وی در تازه ترین موضع گیری خود، همچنین خواستار پایان جنگ غزه شد و اعلام کرد: سازمان طبقه بندی جامع امنیت غذایی در گزارش جدید خود نسبت به قحطی قریب الوقوع در غزه هشدار می‌دهد که این قطحی جهان را سرافکنده می‌کند.

الصفدی تاکید کرد: باید اقدامات فوری انجام شود تا رژیم اسرائیل به جنگ پایان دهد و همه محدودیت ها علیه ارسال و توزیع کمک ها بشردوستانه را رفع کند.

وزیر خارجه اردن با اشاره افسارگسیختگی رژیم صهیونیستی در ارتکاب به جنایات در غزه از واکنش منفعلانه جهانی در قبال اقدامات این رژیم انتقاد کرد.

الصفدی خواستار گشوده شدن مبادی زمینی برای مقابله با فاجعه انسانی ایجاد شده به دست صهیونیست ها شد و تنها راه ارسال کمک به غزه را پایان حملات رژیم صهیونیستی دانست.

وزیر خارجه اردن بیان کرد: اسرائیل از گرسنگی به عنوان سلاح استفاده می کند که این جنایت جنگی هولناک دیگری است.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، ۷ روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.