شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی از لغو نشست‌های کابینه جنگ و کابینه امنیتی این رژیم که هر دو قرار بود شامگاه پنج‌شنبه برگزار شوند، خبر داد.

نتانیاهو جلسات کابینه جنگ و کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی را لغو کرد

به گزارش قدس آنلاین، شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی از لغو نشست‌های کابینه جنگ و کابینه امنیتی این رژیم که هر دو قرار بود شامگاه پنج‌شنبه برگزار شوند، خبر داد.

تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از برخی منابع در کابینه این رژیم اعلام کرد بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم از ترس فشارها در خصوص قرارداد تبادل اسرا از برگزاری نشست کابینه امنیتی و سیاسی این رژیم امتناع کرد.پیش از این روزنامه عبری‌زبان «معاریو» به نقل از برخی منابع در کابینه رژیم صهیونیستی نوشته بود، نتانیاهو در فکر منحل کردن کابینه جنگ و انتقال اختیارات آن به اعضای کابینه امنیتی است.

 معاریو در ادامه نیز نوشت، پس از بحران «گدعون ساعر» رهبر حزب «امید تازه» و تهدیدش به استعفا از کابینه در صورتی که به عضویت کابینه جنگ درنیاید، این فکر به سر نتانیاهو زد. به گفته این منابع، «ایتامار بن گویر» وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی نیز تهدید کرد اگر گدعون ساعر به عضویت کابینه جنگ درآید و او عضو این کابینه نشود، در مورد استعفایش از کابینه نتانیاهو تردیدی نخواهد کرد.

هفته قبل گدعون ساعر لغو همکاری سیاسی خود با «بنی گانتس» عضو کابینه جنگ و انحلال «ائتلاف اردوگاه اصلی» را اعلام کرده و خواستار پیوستنش به کابینه جنگ شد.ساعر در دوره‌های انتخاباتی اخیر به ائتلاف اردوگاه اصلی به ریاست گانتس ملحق شد. او یکی از بزرگ‌ترین چهره‌های موافق برکناری نتانیاهو از قدرت به دلیل پرونده‌های فسادش بود.

پس از آغاز عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر ۲۰۲۳، اختلاف‌نظرهای گسترده و روبه‌فزونی بر سطوح سیاسی ونظامی رژیم صهیونیستی حاکم شده که کابینه آن را با خطر انحلال و برگزاری انتخابات زودهنگام مواجه کرده است.

برچسب‌ها

پخش زنده

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.