۱۱ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۱:۱۸
کد خبر: 974777

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: بر اساس آمار نهایی اعلام شده توسط پلیس راه و پلیس راهور استان در حوزه‌ها تصادف و فوتی‌ها کاهش داشته‌ایم.

خدائی: شاهد کاهش سوانح جاده‌ای هستیم

به گزارش قدس خراسان به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، جواد خدائی شنبه ۱۱ فروردین اظهار کرد: خوشبختانه قبل از برگزاری ایام نوروز و پذیرش زائران نوروزی، اقدامات خوبی در راستای ارتقای ایمنی این سفرها انجام شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: برگزاری جلسات شورای راهبری کاهش تصادفات استان و تاکید بر استفاده از همه ظرفیت‌های استان در راستای کاهش حوادث و تلفات، استفاده از توان نیروهای بسیجی در همکاری پلیس راه استان و تقویت نظارت و کنترل محورهای استان با بهره‌گیری از ۱۰۰ نفر نیرو به صورت روزانه و تقویت توان عملیاتی پلیس راه استان با اختصاص روزانه ۵۰ دستگاه خودرو از دستگاه‌های اجرایی به پلیس راه استان؛ بخشی از اقدامات اجرا شده است.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت دهیاران استان با استقرار خودروهای دهیاری با چراغ گردان در حاشیه محورهای اصلی و پرتردد استان بویژه در ساعات عصر و شب، اجرای طرح تشدید برخورد با تخلفات سرعت در محورهای استان با همکاری دستگاه قضایی و ارسال پیامک‌های هشداری و آموزشی از طریق تلفن همراه به کلیه رانندگان و سرنشینان در محورهای ورودی استان «شمال جنوب و غرب استان»؛ گوشه‌ای دیگر از برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده برای مدیریت سفرهای نوروزی بود که اجرا شد.

خدائی با اشاره به اینکه بر اساس آمار نهایی اعلام شده توسط پلیس راه و پلیس راهور استان در حوزه‌ها تصادف و فوتی‌ها کاهش داشته‌ایم، تصریح کرد: تا پایان روز نهم فروردین مجموعا در بخش درون شهری در فقره تصادفات ۲۲ درصد کاهش، در تعداد متوفی ۳۰ درصد کاهش و در بخش برون شهری نیز تا پایان روز نهم فروردین ماه در تعداد فقره تصادف ۲۰ درصد کاهش و در تعداد متوفی ۳ کاهش داشته‌ایم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی تبیین کرد: در تحلیل تصادفات مهم‌ترین عامل شکل‌گیری، خودروهای سواری است که با ۸۳ درصد بیشترین سهم را دارند. در عوامل وقوع تصادفات هم عدم توجه به جلو با ۴۲ درصد بیشترین سهم و در نوع برخورد، عامل واژگونی با ۴۸ درصد بیشترین سهم را در محورهای برون شهری استان داشته است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.