۱۲ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۸:۲۶
کد خبر: 974783

حسام بدران عضو دفتر سیاسی جنبش حماس بامداد یکشنبه در واکنش به خبر از سرگیری مذاکرات مبادله اسرا در مصر گفت که هیچ هیاتی از این جنبش در قاهره حضور ندارد.

هیچ هیاتی از جنبش حماس در قاهره حضور ندارد

به گزارش قدس آنلاین، حسام بدران گفت: هیچ هیاتی از جنبش در قاهره وجود ندارد و پیشنهادات رژیم اشغالگر پاسخگوی خواسته‌های مردم ما نیست.

پیش تر رسانه‌ها از شروع دور جدیدی از مذاکرات آتش‌بس در نوار غزه و اعزام هیات رژیم صهیونیستی به این مذاکرات خبر داده بودند.

عضو دفتر سیاسی حماس همچنین، افزود: درخواست برای تشکیل یک نیروی عربی یا بین المللی برای اداره غزه مردود است و مردم ما مخالف هرگونه قیمومیتی هستند.

پیش تر دفتر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که به روسای دستگاه‌های امنیتی این رژیم اجازه داده شده که در روزهای آینده، هیات‌هایی را برای مذاکره درخصوص آتش‌بس، به قطر و مصر بفرستند.

این در حالی است که غازی حمد عضو دفتر سیاسی جنبش حماس در اظهاراتی رژیم صهیونیستی را به وقت‌کشی در مذاکرات آتش‌بس متهم کرد.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.