منابع دولتی در غزه، از وضعیت هولناک مجتمع پزشکی شفاء در نتیجه تجاوزات وحشیانه نظامیان صهیونیست خبر داده و اعلام کردند که اشغالگران قبل از عقب‌نشینی از این بیمارستان همه ساختمان‌های آن را به آتش کشیدند و صدها جسد در داخل و اطراف بیمارستان وجود دارد.

شرایط هولناک بیمارستان شفاء بعد از وحشی‌گری صهیونیست‌ها

به گزارش قدس آنلاین در پی عقب‌نشینی نیروهای ارتش اشغالگر از مجتمع پزشکی شفاء در شهر غزه بعد از ۲ هفته وحشی‌گری، «محمود بصل» سخنگوی بخش دفاع مدنی غزه گزارش داد که بعد از خروج اشغالگران از بیمارستان شفاء و مناطق اطراف آن، صدها جسد در داخل این مجتمع پزشکی و اطراف آن پیدا شده است.

این مسئول دولتی در غزه با اشاره به اینکه تاکنون اجساد ۳۰۰ شهید فلسطینی در داخل و اطراف بیمارستان شفاء پیدا شده است اعلام کرد که نیروهای دشمن همه ساختمان‌های بیمارستان را به آتش‌ کشیده و همه امکانات و تجهیزات پزشکی موجود در آن را منهدم کردند.

ارتش رژیم صهیونیستی با اعلام عقب‌نشینی نیروهای خود از مجتمع پزشکی شفاء، در ادعایی دروغ و وقیحانه اعلام کرد که عملیات ارتش اسرائیل در مجتمع شفاء بدون آسیب رسیدن به غیرنظامیان و بیماران و تیم‌های پزشکی انجام شد!

این در حالی است که ارتش اشغالگر پیشتر به کشتار صدها غیرنظامی فلسطینی در بیمارستان شفاء اذعان کرده بود و گزارش‌های مستند زیادی درباره وحشی‌گری نازی‌های صهیونیست در این بیمارستان علیه غیرنظامیان وجود دارد که بارزترین آنها قتل عام عامدانه کودکان و تجاوز به زنان از جمله زنان باردار و سپس به شهادت رساندن آنهاست.

همچنین گزارش‌های رسمی از غزه نشان می‌دهد که نظامیان صهیونیست چندین مورد قتل عام وحشتناک در داخل بیمارستان شفاء انجام داده‌اند.

منابع مربوطه گزارش دادند که صدها فلسطینی داوطلبانه برای کمک به بیماران و مجروحانی که در داخل بیمارستان شفاء محبوس هستند، شتافتند اما تخریب گسترده این بیمارستان اجازه راه‌اندازی مجدد هیچ یک از بخش‌های آن را نمی‌دهد.

نیروهای ارتش رژیم اشغالگر صهیونیستی سپیده دم امروز دوشنبه بعد از گذشت بیش از ۲ هفته از حملات وحشیانه خود به مجتمع پزشکی شفاء در شهر غزه، به طور کامل از این بیمارستان و محیط اطراف آن عقب‌نشینی کردند.

خبرنگار الجزیره به نقل از شاهدان عینی گزارش داد که این عقب‌نشینی ناگهانی نیروهای صهیونیستی از بیمارستان شفاء هم‌زمان با شلیک گلوله‌های تانک به سمت ساختمان‌های مسکونی در مجاوزت این بیمارستان بود.

از طرف دیگر وزارت بهداشت غزه از ماندن صدها جسد در خیابان‌های اطراف مجتمع شفاء خبر داده و اعلام کرد که اجساد سوخته شهدا در خیابان‌ها و جاده‌های اطراف روی زمین افتاده و امکان دسترسی به آنها نیست.

بیمارستان شفاء غزه از دو هفته قبل تحت محاصره و حملات وحشیانه ارتش اشغالگر قرار داشت و تاکنون صدها نفر از کادر درمان، بیماران و پناهندگان داخل بیمارستان به شهادت رسیده‌ یا زخمی شده‌اند.

ساعاتی قبل از خروج نیروهای اشغالگر از مجتمع پزشکی شفاء، «تدروس آدهانوم گبریسوس» مدیر کل سازمان بهداشت جهانی از رژیم صهیونیستی خواست یک گذرگاه بشردوستانه به سمت بیمارستان شفاء و محیط اطراف آن باز کند تا این سازمان و نهادهای مربوطه بتوانند عملیات نجات بیماران را آغاز کنند.

مدیر سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که از زمان آغاز محاصره بیمارستان شفاء در ۱۸ مارس تاکنون ۲۱ بیمار در این بیمارستان جان خود را از دست داده‌اند. علاوه بر آن ۱۰۷ بیمار در یک ساختمان نامناسب در این مجتمع پزشکی محبوس شده‌اند که فاقد مراقبت‌های کافی می‌باشند و از میان آنها ۴ کودک و ۲۸ بیمار در وضعیتی بسیار وخیم به سر می‌برند و درحالی که دچار عفونت‌های شدید ناشی از زخم شده‌اند هیچ آبی برای تمیز کردن زخم‌های آنها نیست.

وی تاکید کرد که از روز شنبه، در بیمارستان شفاء به ازای هر ۱۵ نفر تنها یک بطری آب باقی مانده و به دلیل شرایط غیربهداشتی و کمبود شدید آب شاهد شیوع انواع بیماری‌های واگیردار هستیم.

منبع: سایت جهان نیوز

پخش زنده

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.