گروهی از یهودیان حامی فلسطین امروز (سه‌شنبه) مقابل ساختمان وزارت امور خارجه انگلیس تجمع کرده و با سردادن شعارهایی، توقف فروش سلاح به رژیم صهیونیستی و برقراری آتش بس فوری در غزه را خواستار شدند.

تجمع یهودیان حامی فلسطین مقابل ساختمان وزارت امور خارجه انگلیس

به گزارش قدس آنلاین در این حرکت اعتراضی که از سوی جنبش موسوم به نعمود برنامه ریزی شده بود شرکت کنندگان شعارنوشته‌های زرد رنگی را در دست داشتند که روی آن‌ها نوشته بود: یهودیان انگلیس خواهان آتش‌بس فوری در غزه، حمایت از آنروا، توقف فروش سلاح به اسرائیل و پایان محاصره غزه هستند.

آن‌ها در حالی که ورودی خیابان وزارت خارجه انگلیس را مسدود کرده بودند فریاد می‌زدند که دولت لندن باید به جای حمایت تسلیحاتی از اسرائیل از مردم غزه حمایت کند. در همین پیوند بنالی همدک عضو شورای شهر منطقه هایبری که در این تجمع حضور داشت، طی سخنانی گفت: «دولت بریتانیا باید به همدستی خود با اسرائیل پایان دهد و فروش سلاح به این رژیم را متوقف کند.» وی با اشاره به شهادت ۱۳ هزار کودک فلسطینی طی ۶ ماه گذشته افزود که جنایات در غزه باید متوقف شود.

این درحالیست که فشار افکار عمومی در انگلیس، برای توقف فروش سلاح به رژیم صهیونیستی طی هفته‌های اخیر افزایش یافته است.

قانون‌گذاران انگلیس هفته پیش طی دو نامه جداگانه به دیوید کامرون وزیر امور خارجه این کشور، خواستار افزایش فشارهای دیپلماتیک علیه رژیم صهیونیستی برای توقف کشتار فلسطینی‌ها شدند.

هشتم فروردین ۱۳۴ نفر از نمایندگان مجلس عوام و اعیان انگلیس خواستار تحریم تسلیحاتی رژیم اسرائیل شدند و دو روز بعد، یعنی دهم فروردین ۱۱۵ تن از قانون‌گذاران در نامه‌ای دیگر تاکید کردند: از اسرائیل بخواهید که مطابق با قوانین بشردوستانه بین المللی از گرسنگی به عنوان سلاح جنگی استفاده نکند. همچنین یک ضرب الاجل در عرض چند هفته و ترجیحا چند روز برای اسرائیل تعیین کنید تا به دستورات دیوان بین المللی دادگستری از جمله تسهیل دسترسی کامل به کمک های بشردوستانه، پایبند باشد، در غیر این صورت با عواقب جدی برای روابط انگلیس و اسرائیل مواجه خواهد شد.

البته گفته می‌شود که دیوید کامرون به رژیم صهیونیستی هشدار داده است که اگر اجازه ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه را ندهد و تابع قوانین بین‌المللی نباشد، همکاری‌های تسلیحاتی با این رژیم متوقف خواهد شد.

بر اساس گزارش دیلی تلگراف، کامرون در مذاکرات اخیر به مقامات رژیم اسرائیل گفته است: اگر زندانیان حماس (اسیران فلسطینی) در اسرائیل (فلسطین اشغالی) از دسترسی به ملاقات با صلیب سرخ محروم شوند، ممکن است «تحریم‌های تسلیحاتی» وضع شود.

رژیم صهیونیستی طی نزدیک به ۶ ماه گذشته، کشتار گسترده‌ای را در غزه به راه‌ انداخته است. این رژیم تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

شورای امنیت سازمان ملل متحد دوشنبه گذشته، قطعنامه ای را در حمایت از برقراری آتش‌بس فوری در نوار غزه تصویب کرد. در این قطعنامه از تمام طرف‌ها خواسته شده که به توقف فوری درگیری‌ها در ماه مبارک رمضان احترام بگذارند اما جنایات رژیم اشغالگر علیه مردم مظلوم فلسطین، باوجود تصویب این قطعنامه، کماکان ادامه دارد.

بر اساس گزارش‌ها، تاکنون افزون بر ۳۲ هزار فلسطینی شهید و بیش از ۷۴ هزار نفر دیگر مجروح شده‌اند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.