۲۷ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۳
کد خبر: 978416

درام دلهره آور و اجتماعی «جنگ داخلی» با بازی کریستین دانست، صدرنشین جدول هفتگی گیشه نمایش آمریکای شمالی شد.

«جنگ داخلی» صدرنشین تازه گیشه هالیوود شد

این فیلم با افتتاحیه ای نزدیک ۲۶ میلیون دلار این کرسی را از آن خود کرد.

«جنگ داخلی» تازه ترین محصول شرکت مستقل فیلمسازی آ ۲۴ است که معمولا فیلم‌هایش موفقیت فراوانی در مراسم اسکار به دست می آورند.به همین دلیل، اهل فن عقیده دارد جنگ داخلی هم در دور بعدی مراسم اسکار جزو نامزدهای اصلی در رشته‌های مهم آن باشد

کریستین دانست در این درام دلهره آور در قالب روزنامه نگار جوانی ظاهر شده که برای تهیه چند گزارش اجتماعی، راهی چند شهر آشوب زده آمریکا می شود که در آنها درگیری های نژادی وجود دارد.

در کنار استقبال خوب تماشاگران از فیلم، منتقدان هم نقدهای مثبت زیادی برای آن نوشته اند. تحلیل گران اقتصادی سینما، پیش بینی افتتاحیه ای ۱۵ تا ۲۰ میلیون دلاری برای فیلم می کردند.

تا به امروز افتتاحیه ۲۶ میلیون دلاری جنگ داخلی، بهترین افتتاحیه برای یکی از محصولات شرکت آ ۲۴ بوده است.

جنگ داخلی با هزینه تولید ۵۰ میلیون دلاری خود، در عین حال گرانترین محصول این شرکت فیلمسازی تاکنون بوده است.

به گفته تحلیل گران سینمایی، این درام اولین تولید شرکت آ ۲۴ نیز است که توانسته صدرنشینی جدول گیشه سینماهای آمریکای شمالی را از آن خود کند.

«گودزیلا علیه کونگ: امپراطوری جدید» با فروش ۱۵ میلیون و پانصد هزار دلاری خود، در ردیف دوم جدول گیشه قرار گرفت.

فروش کلی این محصول تازه کمپانی برادران وارنر هم اکنون به رقم خوب ۱۵۸ میلیون دلاری رسیده است.

سومین فیلم جدول «شکارچیان ارواح: امپراطوری یخ زده» با فروشینزدیک ۶ میلیون دلار است. فروش کلی این کمدی اکشن ماجراجویانه به رقم نه چندان مناسب ۹۷ میلیون دلار رسیده است.

انیمیشن کمدی اکشن «پاندای کونگ فو کار ۴» با فروش ۵/۵ میلیون دلاری اش، ردیف چهارم جدول را اشغال کرد. فروش کلی فیلم در آمریکای شمالی اکنون به رقم ۱۷۳ میلیون دلار رسیده است.

دومین قسمت «دون/ تلماسه» هم کمی بالاتر از ۴ میلیون دلار فروش کرد تا ضمن رساندن رقم کلی فروش خود به ۲۷۳ میلیون دلار، در ردیف پنجم جدول گیشه بنشیند.

منبع: پایگاه خبری صبا خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.