منابع وابسته به سازمان ملل اعلام کردند که رژیم صهیونیستی همچنان مانع از ارسال کمک‌ها به شمال غزه می‌شود و ۴۱ درصد کمک‌ها در هفه گذشته به شمال غزه نرسیده است.

ممانعت رژیم صهیونیستی از ورود ۴۱ درصد کمک‌ها به شمال غزه

به گزارش قدس آنلاین، منابع وابسته به سازمان ملل اعلام کردند که رژیم صهیونیستی در فاصله زمانی ۶ تا ۱۲ آوریل (۱۸ تا ۲۴ فروردین) مانع از ارسال ۴۱ درصد از ارسال کمک‌هایی به شمال غزه شده است که پیشتر برای آن هماهنگی شده بود.

این سازمان بیان کرد که اشغالگران اسرائیلی زمینه را برای رسیدن کمک‌های بشردوستانه به ساکنان غزه هموار نمی‌کنند و در مسیر آن مانع ایجاد می‌کنند.

پیش از این «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل تنها راه ارسال کمک به غزه را راه زمینی اعلام و تاکید کرده بود باید کمک های زیادی به غزه ارسال شود.

منابع حقوق بشری وابسته به سازمان ملل نیز از بیش از ۲۰ حمله اشغالگران به غیرنظامیانی در غزه خبر داده بود که منتظر دریافت کمک های غذایی بودند.

از جمله این حملات می توان به هدف قرار دادن فلسطینیانی اشاره کرد که در فلکه الکویت در شهر غزه در ۱۴ مارس گذشته (۲۴ اسفند) منتظر دریافت کمک بودند.

روز گذشته نیز نظامیان رژیم صهیونیستی به روی آوارگان فلسطینی در غزه که از جنوب این باریکه عازم شمال آن بودند، آتش گشودند و شماری را زخمی کردند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.