در دومین جلسه شورای اقتصاد در سال ۱۴۰۳ به ریاست سرپرست ریاست جمهوری، افزایش تولید نفت کشور از ۳.۶ میلیون به ۴ میلیون بشکه در روز، تحقق درآمد هفت میلیارد دلاری برای کشور با اجرای طرح افزایش تولید نفت خام و کلیات طرح ارائه گزارش آخرین وضعیت طرح های معرفی شده تصویب شد.

افزایش تولید نفت کشور از ۳.۶ میلیون به ۴ میلیون بشکه در روز تصویب شد

به گزارش قدس آنلاین در دومین جلسه شورای اقتصاد در سال ۱۴۰۳ که بعدازظهر شنبه پنجم خرداد ۱۴۰۳ به ریاست محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری برگزار شد، کلیات طرح ارائه گزارش آخرین وضعیت طرح های معرفی شده برای استفاده از تسهیلات مالی خارجی و همچنین طرح افزایش تولید نفت خام توسط شرکت ملی نفت ایران بحث، بررسی و تصویب شد.

در این جلسه که رئیس دفتر رئیس جمهور، وزرای نفت، کشور، اقتصاد، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی، نیرو، صنعت، معدن و تجارت، رئیس سازمان برنامه و بودجه و مسئولان مربوطه حضور داشتند، کلیات طرح ارائه گزارش آخرین وضعیت ۶ طرح معرفی شده برای استفاده از ۵.۵ میلیارد دلار تسهیلات مالی خارجی بررسی و مصوب شد.

در ادامه این جلسه طرح افزایش تولید نفت خام توسط شرکت ملی ایران و همچنین طرح کاهش مصرف فرآورده های نفتی بررسی، تصمیم گیری و مصوب شد که طبق این طرح تولید نفت کشور از ۳.۶ میلیون بشکه به چهار میلیون بشکه در روز تحت طرح ضربتی جهش تولید نفت خام کشور اجرایی می شود که با اجرای این طرح میزان تولید نفت خام در کشور به میزان ۴۰۰ هزار بشکه در روز افزایش خواهد داشت.

در طرح افزایش تولید نفت خام توسط شرکت ملی ایران با سرمایه گذاری سه میلیارد دلار تنها در سال ۱۴۰۳ و با افزایش ۴۰۰ هزار بشکه در روز معادل هفت میلیارد درآمد نفتی برای کشور محقق می‌شود که در خصوص این طرح در این جلسه تاکید شد، این سرمایه گذاری عظیم نفتی با اولویت مشارکت مردمی اجرایی و نهایی شود.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.