۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۱
کد خبر: 993132

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با تأکید بر اهمیت موضوع آموزش و مشارکت جوامع محلی در حفظ محیط زیست و گونه‌های جانوری تصریح کرد: آموزش، پایه و اساس حفاظت از محیط زیست است و باید مبتنی بر پژوهش‌های میدانی باشد.

پایه و اساس حفاظت از محیط زیست آموزش است

علی سلاجقه در مراسم امضای تفاهم‌نامه میان سازمان حفاظت محیط‌ زیست و فدراسیون تیراندازی کشور به منظور کمک به احیای گونه‌های در خطر انقراض و حفاظت از زیستگاه‌های طبیعی اظهارکرد: یکی از اهداف این تفاهمنامه در خصوص ساماندهی شکارچیان است که با مکان‌یابی ۱۰۰ نقطه درکشور، شکارچیان به شکار، آموزش و تخلیه انرژی و هیجان می‌پردازند که طرح مطلوبی به شمار می‌رود و امید است به مرحله عملیاتی برسد.

وی اضافه کرد: در راستای این تفاهمنامه می‌توان شکارچیان را از کمینگاه‌های خود در طبیعت بیرون کشید تا بتوانند هیجان خود را در مکان‌هایی که برای این منظور در نظر گرفته شده تخلیه کنند.

سلاجقه به پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی اشاره کرد و گفت: هم ما و هم دنیا در زمینه تولد یوز در اسارت تجربه چندانی نداشتیم اما با تمام اینها سه توله یوز به دنیا آمد و متاسفانه تلف شدند ولی با پژوهش‌های علمی صورت گرفته دستاوردهای ارزنده‌ای ارائه شد.

معاون رییس جمهوری با تاکید بر حل مشکلات و مسایل محیط زیستی با کمک جوامع علمی کشور تصریح کرد: برای حل مشکلات محیط زیستی و حفاظت از حیات وحش، دانشگاهیان و پژوهشگران کنار سازمان محیط‌ زیست قرار بگیرند چون سازمان از آخرین یافته‌های علمی برای حفاظت استقبال می‌کند.

وی افزود: تمام کسانی که از طبیعت بهره می‌برند از جمله آفرودسواران باید قانونمند شوند و سازمان هم در تلاش است با کمک و بهره گیری از تمامی پتانسیل های موجود در کشور برای حفاظت استفاده کند.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر حفظ محیط زیست با کمک جوامع محلی تصریح کرد: حفاظت مشارکتی از برنامه‌های اصلی سازمان محیط‌زیست است و در این راستا اقدامات ارزنده ای انجام شده‌است.

کاهش فشار برداشت از جانوران وحشی با هدایت دارندگان سلاح به باشگاه‌های تیراندازی، ساماندهی شکارچیان فرهنگ و آموزش آن‌ها، قانونمند سازی و ساماندهی استفاده از سلاح مجاز در کشور و بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی علاقمند به خدمات‌رسانی به شکارچیان و دارندگان سلاح برخی از اهداف این تفاهم‌نامه است.

منبع: پانا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.