همه‌ی خبرهای امروز
 • محمدحسین جعفریان ۱۳۹۷-۰۵-۰۸ ۱۲:۴۳

  سست عنصری؛ از داوری فوتبال تا هیتلر و عمر سعد!

  محمدحسین جعفریان

  داور بازی ایران و پرتغال در جام جهانی مصاحبه‌ای داشته و درباره صحنه خطای «رونالدو» بر روی مدافع تیم ملی کشورمان، اذعان کرده باید کارت قرمز می‌داده و اما دلیل اخراج نکردن این ستاره پرتغالی را درخواست یک پسر بچه همزبان خودش بیان کرده که از میان جمعیت چند بار فریاد زده و با التماس گفته: «لطفاً او را اخراج نکنی!»

 • سیمون بولیوار ۱۳۹۷/۰۵/۰۲

  ژنِ واقعاً خوب آمریکای جنوبی

  آیا «سیمون بولیوار» ترور شد؟

  مجید تربت زاده

  اگر «ترزا» زنده می‌ماند شاید هرگز بولیوار، آزادیبخش آمریکای جنوبی نمی‌شد... او بر خلاف آن‌ها که مرگ عزیزان، زمینگیر و خانه نشینشان می‌کند رفتار کرد...

 • نعمت الله سعیدی ۱۳۹۷-۰۵-۰۲ ۱۲:۰۰

  فلسفه سیاسی برای همه!

  نعمت الله سعیدی

 • آخوند مُلّا علی همدانی ۱۳۹۷/۰۵/۰۱

  « آخوند مُلّا علی همدانی» 31 تیرماه 1357 درگذشت

  مُلّا شدن چه مشکل...

  مجید تربت زاده

  ساواک، تیمسار قلعه بیگی را به همدان فرستاد تا آیت الله آخوند را مجبور به ملاقات با شاه کند. او به تیمسار گفت: «از طرف من به شاه بگویید: آقا جان دیدی پدرت با امام حسین(ع) در افتاد چه شد... حاج آقا روح الله فرزند امام حسین(ع) است با ایشان درگیر نشو خیر نمی‌بینی».

 • قوام ۱۳۹۷/۰۴/۳۱

  مرد همیشه در چرخش

  «احمد قوام» 31 تیرماه 1334 درگذشت

  مجید تربت زاده

  ...با همه شباهت هایی که ممکن است میان او و مصدق وجود داشته باشد، «قوام» در رفتار سیاسی و تصمیم گیری هایش، بیشتر به همان بلندپروازی و غرور شخصی و خانوادگی متکی است تا اتکا به مردم، نخبگان یا خواص.

 • کافی ۱۳۹۷/۰۴/۳۱

  «شیخ احمد کافی» 30 تیرماه سال 1357 در سانحه‌ای مشکوک کشته شد

  منبری تمام نشدنی

  مجید تربت زاده

  ...برای عوامل رژیم سابق شاید محبوبیت کافی در راه اندازی « مهدیه» تهران و همچنین سخنرانی‌های گاه و بیگاه او علیه رژیم قابل تحمل بود اما اینکه واعظ و سرشناس‌ترین منبری ایران، از «مهدیه»، شهرت و محبوبیتش برای نهضت تازه پا گرفته امام(ره) خرج کند، قابل تحمل نبود.

 • دکتر سعید شعرباف تبریزی ۱۳۹۷-۰۴-۲۶ ۱۳:۲۸

  تکنوکرات‌ها و مأیوس‌ها پست‌ها را رها کنند

   دکتر سعید شعرباف

  مدیریت را هنر انجام کار به وسیله دیگران تعریف کرده‌اند، اما مدیریت، در واقع هنر حل تعارض‌ها و چگونگی مصالحه بین اهداف خوب است، اهداف خوبی که اغلب تعارض‌های ذاتی با هم دارند و بهبود یکی به عقبگرد در دیگری منجر می‌شود.

 • احمد یوسفی صراف ۱۳۹۷-۰۴-۲۶ ۱۳:۲۸

  کدهای اروپایی در برابرحرکت‌های حساب نشده آمریکا

  احمد یوسفی صراف

  تمام شرکای سیاسی و تجاری ترامپ با تمام قوا در تلاشند ترامپ را به نوعی کنترل کنند تا تشت محرمانه معاهدات فی مابینشان با یک لگد حساب نشده ترامپ به زمین نریزد.

 • سوریه ۱۳۹۷-۰۴-۲۳ ۱۵:۵۶

  حضور ایران در سوریه راهبردی و غیرقابل مذاکره است

  جعفر قنادباشی

  علی اکبر ولایتی فرستاده ویژه رئیس‌جمهور و مشاور رهبر انقلاب اسلامی ایران در امور بین‌الملل که به روسیه سفر کرده بود، اعلام کرد که حضور ایران و روسیه در سوریه ادامه خواهد داشت تا جلوگیری از فعالیت مجدد تروریست‌ها در این کشور را تضمین کنند.

 • حزب الله ۱۳۹۷/۰۴/۲۲

  «نصرت خدا» پس از «وعده صادق» 

  جنگ ۳۳ روزه تابوی شکست ناپذیری اسرائیل را شکست

  مجید تربت زاده

  در نگاه اول همان طور که خیلی از سایت‌ها و خبرگزاری‌ها نوشتند، به نظر می‌رسد «حزب الله» با انجام یک عملیات نظامی در عمق مناطق اشغالی، آغازگر جنگ ۳۳ روزه در سال ۲۰۰۶ بود. با این نگاه، عملیات «وعده صادق» که در آن، رزمندگان مقاومت موفق به اسیر کردن نظامیان صهیونیست شدند، آتش جنگ را روشن کرده و اسرائیلی‌ها را وادار به تلافی کرده بود.

 • صادق کوشکی - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۰۴-۲۰ ۱۱:۴۳

  حرکت آخر برای آزادسازی سوریه از دست گروه‌های تروریستی

  صادق کوشکی

  معارضان مسلح سوری اعلام کردند که توانسته‌اند به توافقی با نیروهای روسیه دست یابند که به موجب آن سلاح‌هایشان را به صورت مرحله‌ای تحویل می‌دهند و نیروهای پلیس نظامی روسیه هم در مناطق مرزی سوریه با اردن مستقر می‌شوند.

 • ماموستا جلالی زاده ۱۳۹۷-۰۴-۱۹ ۱۲:۲۱

  دوستان خدا

  ماموستا «جلالی زاده» و فرزندش 19 تیر 1360 به شهادت رسیدند

  مجید تربت زاده

  نه آن قدر گمنام که نشود، اینجا و آنجا، رد و نشانی از آن‌ها پیدا کرد و نه آن قدر مشهور که بشود به آسانی درباره سرگذشت و زندگینامه شان نوشت. گزارش امروز، گزارش از شخص هاست!

 • نعمت الله سعیدی ۱۳۹۷-۰۴-۱۲ ۱۲:۴۷

  کشف «گرد بودن» زمینِ سیاست

  نعمت الله سعیدی

  مصالحه موقت به معنای صلح پایدار نیست! در دنیای سیاست، خوردن یا خورده شدن، مسئله این است! و یک سیاستمدار واقعی کسی است که شرایط این حالت‌ها را خوب درک می‌کند.

 • فؤاد ایزدی ۱۳۹۷-۰۴-۱۱ ۱۲:۵۲

  کره شمالی برنده سناریوی مذاکره با آمریکا

  فواد ایزدی

  درحالی که اوایل ماه گذشته میلادی رهبران ایالات متحده و کره شمالی در سنگاپور با یکدیگر ملاقات و توافق کردند که به سمت «خلع سلاح اتمی» حرکت کنند، اما دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بلافاصله تحریم‌های کره شمالی را به مدت یک سال تمدید کرد و این پرسش به وجود آمد که آیا واقعاً کره شمالی قرار است خلع سلاح شود؟

 • میثم ظهوریان ۱۳۹۷-۰۴-۱۰ ۱۰:۴۳

  از تجربه برجام تا تجربه جام

  میثم ظهوریان

  آنچه موجب دیده شدن ایران و تحسین جهانیان از نوع حضور کشورمان در عرصه جهانی فوتبال شد، نه آنچنان که جامعه شناس تئوری پرداز دولت در مقاله‌اش نوشت در کنار بزرگان قرار گرفتن که به چالش کشیدن و ایستادگی عزتمندانه در برابر قدرت‌های بزرگ جهان بود.

 • کوشکی ۱۳۹۷-۰۴-۰۹ ۱۳:۰۶

  انقلاب بحرین متوقف نمی‌شود

  صادق کوشکی

  در چند روز گذشته خبرهایی منتشر شد مبنی بر وخامت حال آیت الله شیخ عیسی قاسم، رهبر معنوی انقلاب مردم بحرین؛ و خانواده ایشان همه مسئولیت پیامدهای بیماری ایشان را متوجه حکومت آل خلیفه کردند. با این حال برای اینکه بدانیم چرا وضعیت کنونی قیام مردم بحرین به فضای کنونی رسیده و نقش آیت الله عیسی قاسم در این مسیر چه بوده، نیازمند توجه به چند نکته است.

 • سید حسام رضوی ۱۳۹۷-۰۴-۰۸ ۱۳:۰۱

  پشت پرده حملات هوایی آمریکا به طالبان

  سیدحسام رضوی

  قدس آنلاین: با انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده، وی توجه ویژه و بیشتری به منطقه آسیای مرکزی به ویژه افغانستان را در راهبرد امنیت ملی آمریکا خواستار شد زیرا از این طریق می‌خواهد رقبای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای خود شامل ایران، روسیه و چین را که منافع اقتصادی، سیاسی و نظامی در این ناحیه دارند، آزار دهد.

 • نعمت الله سعیدی ۱۳۹۷-۰۴-۰۵ ۱۱:۵۶

  ضریب مقاومت گفتمان سازش

  نعمت الله سعیدی

  خیلی وقت‌ها اگر در برابر دشمن مقاومت نکنیم، حد و حدود خودش را برای سازش و مصالحه نخواهد شناخت!

 • محمدحسین جعفریان ۱۳۹۷-۰۴-۰۲ ۱۴:۳۲

  از فوتبال‌ بیاموزند!

  محمدحسین جعفریان

  فوتبال آیینه زندگی است. فوتبال ما نشان داد تمام این به اصطلاح کارشناسان که زبان خارجی را خوب بلدند و اما زبان وطنی را نه.

 • نعمت الله سعیدی ۱۳۹۷-۰۳-۲۷ ۱۲:۳۸

  عید مبارزه با طاغوت درون و استکبار برون

  نعمت الله سعیدی

  تمام مصیبت‌های آدم از استکبار درون است و خدا لطف فرموده که به قول عرفان سرخپوستی، این «خرده ستمگر»‌های بیرونی را خلق فرموده تا مبارزه کردن راحت باشد؛ وگرنه طاغوت بزرگ‌تر و اصلی‌تر هر انسانی نفس خود اوست.

 • سوریه ۱۳۹۷/۰۳/۲۶

  پس از نابودی تروریست ها در سوریه و عراق نوبت رویارویی نرم رسیده است

  زمان فعال سازی دیپلماسی عمومی در منطقه

  مهدی زارع

  رقیب روسی ما از مدتی پیش با ایده‌هایی مثل آموزش زبان روسی در سوریه دیپلماسی عمومی‌اش را شروع کرده است و قطعاً به این فعالیت‌ها ادامه خواهد داد.

 • محمدعلی شاه ۱۳۹۷/۰۳/۲۶

  چرا تهران به دست مشروطه خواهان فتح شد؟

  استبداد کوچکِ کوچک

  مجید تربت زاده

  محمد علی شاه نامه‌ای به میرزا ابوطالب زنجانی نوشت تا برای به توپ بستن مجلس استخاره کند...میرزا اعلام کرد استخاره خوب آمده است...!

 • نعمت الله سعیدی ۱۳۹۷-۰۳-۲۵ ۱۱:۰۱

  اشعری گری رسانه‌ای

  نعمت الله سعیدی

  امروز تمرینات یوگا، از دینداری بدون بصیرت سیاسی شریف‌تر است! و مسلمان بی خبر از عالم سیاست، از خر بلعم باعورا حمارتر...

 • سید محمود واعظی ۱۳۹۷-۰۳-۲۳ ۱۵:۴۷

  واعظی خبر داد:

  هنوز با اروپا به توافق نرسیده‌ایم/ جلسه ویژه دولت برای گرانی

  آرش خلیل خانه

  قدس آنلاین: محمود واعظی با بیان اینکه گزارش‌ها و بررسی های دولت نشان می‌دهد حتی بخش‌هایی که ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی دریافت می‌کنند، در فروش اجناس خود قیمت گذاری را با نرخ بالاتر انجام می‌دهند گفت: رئیس جمهور به دستگاه‌های ذیربط دستور داده است به این موضوع رسیدگی کنند.

 • احمد یوسفی صراف ۱۳۹۷-۰۳-۲۳ ۱۵:۱۰

  توافق با آمریکا، دندان لقی که باید کند!

  احمد یوسفی صراف

  از کجا معلوم که در دوره بعدی ریاست جمهوری آمریکا فرد دیگری بر مسند قدرت ننشیند و توافقنامه‌ای را که ترامپ آن را با افتخار به امضا رسانده است سخیف و بی ارزش و یکطرفه نخواند و وعده پاره کردنش را به طرفدارانش ندهد؟

 • علی کمیلی ۱۳۹۷-۰۳-۲۲ ۱۵:۳۹

  درباره افطاری وحدت و مقاومت

  مردمی شدن مسئله فلسطین

  علی کمیلی

  اصل ایده افطاری حدود هفت سال قبل از طرف مجموعه اتحادیه امت واحده مطرح شد. هدف اولیه هم این بود که از ماه مبارک رمضان به عنوان ماه امت اسلامی که بین همه مذاهب مشترک است و در آن یادخدا وجود دارد برای موضوع وحدت استفاده شود. از آنجایی که در این ماه دل‌ها نرم‌تر می‌شود، وقتی جسم‌ها به هم نزدیک می‌شوند، امیدواریم دل‌ها نیز بهم نزدیک شوند.

 • جعفر قنادباشی ۱۳۹۷-۰۳-۲۲ ۱۵:۳۸

  نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی حل مشکل آب ایران 

  کل اگر طبیب بودی...

  جعفر قنادباشی

  رژیم صهیونیستی همواره به دنبال ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران است و در این راه بیش از همه تلاش می‌کند تا توان نظامی کشورمان را به هرشکل ممکن کاهش دهد، به همین خاطر سران این رژیم با تشکیل اتاق فکرهای گوناگون در تلاش هستند تا مردم را نسبت به انقلاب و مسئولان بدبین کنند. 

 • میثم ظهوریان ۱۳۹۷-۰۳-۲۲ ۱۲:۵۶

  نقش دستگاه محاسباتی در رفتار جریان‌های آرمان باخته

  میثم ظهوریان

  یکی از محورهای ثابتی که در نامه‌ها و کنش‌های جریان‌های «آرمان باخته» در طول تاریخ چهار دهه جمهوری اسلامی (از نامه سال 67 نهضت آزادی گرفته تا نامه جام زهر در مجلس ششم و نامه فرقه بهاری) وجود داشته است، ادعای قرار داشتن کشور در شرایط بحرانی و آستانه فروپاشی یا در آستانه جنگ بودن در کنار بریدن مردم از انقلاب است.

 • ترامپ ۱۳۹۷/۰۳/۲۱

  شاخ مجازی یا حامی قاچاقچیان!؟  

  امید ظرافتی 

  اگر شماهم مثل خیلی‌ها فکر می‌کنید «کیم کارداشیان» که خبر و تصاویر ملاقاتش با ترامپ کف همه آمریکایی‌ها را برید، فقط یک بازیگر است، سخت در اشتباه‌اید!

 • FATF ۱۳۹۷-۰۳-۲۱ ۱۱:۳۷

  شواهدی بر دستوری بودن پیوستن ایران به TF

  کسری آصفی

  طبق شرط هشتم کمیسیون امنیت ملی، در صورت بازگشت دوباره ایران به لیست سیاه FATF، باید از کنوانسیون TF خارج شویم، در حالی که طبق متن این کنوانسیون، اگر ایران بخواهد از آن خارج شود، یک سال بعد از اعلان خروج، اجازه خروج دارد و در این یک سال باید در کنوانسیون باقی مانده و تعهدات خود را اجرایی کند.