همه‌ی خبرهای امروز
 • بزرگترین پارک شهر نقاب ۱۳۹۷-۰۴-۰۶ ۱۲:۱۷

  انتقاد فرماندار از پایین بودن سرانه فضای سبز در نقاب

  جوین_ فرماندرشهرستان جوین هنگام شروع عملیات اجرایی پارک بزرگ شهرنقاب گفت: در برخی از شهر های استان خراسان رضوی که با مشکل آب مواجه می باشند ولی سرانه فضای سبز و پارک تفریحی بیشتری از نقاب دارند، که لازم است تمامی مسئولین در ایجاد فضای سبز آستین هارا بالا بزنند تا عقب ماندگی ها جبران شود.

 • صالحیه-1 ۱۳۹۷-۰۴-۰۶ ۱۱:۰۸

  قدس آنلاین گزارش می دهد؛

  «تالاب صالحیه» دغدغه جدید زیست محیطی البرز/ریزگردهایی که در راهند

  کرج- استان البرز در حالی با حجم زیادی از مشکلات ناشی از افزایش مهاجرت ها و کاهش نزولات آسمانی روبرو است که اخیرا با معضل جدیدی چون احتمال خشک شدن یکی از تالاب های اصلی منطقه و تبدیل آن به کانون ریزگردها در آینده نزدیک مواجه است.

 • حریم کارون ۱۳۹۷-۰۴-۰۶ ۰۹:۴۳

  گزارش قدس آنلاین از خیابانهای بدون آسفالت شهرستان کارون؛

  توقف عمرانی شهرستان کارون پشت چراغ قرمز مسئولین

  اهواز- شهرداری شهرستان کارون اعلام کرده بعد از تعلل آبفای شهرستان کارون در ایجاد انشعاب های فاضلاب در خیابان هایی که شهرداری پس از یک سال همت کرده و قصد آسفالت سازی در آن ها را دارد، منتظر اتمام این انشعابات نمی ماند و کار خود را انجام خواهد داد... 

 • اعتیاد ۱۳۹۷-۰۴-۰۵ ۱۲:۲۲

  کارشناسان در گفت‌وگو با «قدس» عنوان کردند

  رگ اقتصادی قاچاقچیان را با قوه قهریه بزنید

  اعظم طیرانی

  اگر به مردم در همه سنین مهارت‌های زندگی آموزش داده شود، نوعی برنامه پیشگیری از اعتیاد اجرایی شده و با اینکه این نوع برنامه‌های پیشگیرانه ساختارمند نیست، اما تأثیرگذار است. بخشی از این برنامه‌های پیشگیرانه می‌تواند در مدارس اجرایی شود تا نوجوانان قبل از اینکه در شرایط پرخطر قرار گیرند نه گفتن را آموخته باشند و آگاه باشند که با یک بار مصرف هم ممکن است به دام اعتیاد افتاده و آینده آن‌ها تباه شود.

 • اومدیم روسیه ۱۳۹۷-۰۴-۰۵ ۱۲:۱۹

  قدس ترانه‌ها و سرود تیم ملی فوتبال را در گفت‌وگو با کارشناسان بررسی می‌کند

  ترانه کت و شلواری یا سرود اسپورت؟!

  خدیجه زمانیان

  کلیپ بحرانی به لحاظ متن، ویژگی‌های یک ترانه و محتوای خوب را دارد چون اشاره و شوخی‌ها کاملاً بر اساس نیاز مخاطب مورد استفاده قرار گرفته است. 

 • تغییر رئیس کمیسیون امنیت ملی ۱۳۹۷-۰۴-۰۴ ۱۶:۲۰

  نگاهی به پایان ریاست ۱۴ ساله علاءالدین بروجردی بر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

  تغییری متأثر از فضای مجلس دهم

  مینا افرازه

  ریاست ۱۴ ساله علاءالدین بروجردی بر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در انتخابات روز گذشته هیئت رئیسه این کمیسیون پایان یافت. علاءالدین بروجردی از دیپلمات‌های اسبق وزارت امور خارجه و یکی از نمایندگان پرسابقه مجلس است که سالها در جایگاه رئیس کمیسیون امنیت ملی فردی بی رقیب بود و گه گاه نیز در قامت دیک دیپلمات در عرصه تحولات خارجی و سیاست خارجی ایران حتی فراتر از جایگاه پارلمانی خود ایفای نقش می‌کرد.

 • ظریف و عراقچی ۱۳۹۷-۰۴-۰۴ ۱۵:۵۸

  مجلس هنوز از محتوای پیشنهادهای اروپا برای حفظ توافق هسته‌ای بی خبر است

  تکرار مذاکرات محرمانه هسته‌ای

  آرش خلیل‌خانه

  در حالی که سید عباس عراقچی می‌گوید بسته پیشنهادی اتحادیه اروپا تا یک هفته دیگر به ایران ارائه خواهد شد، وزیر اطلاعات امروز در بازدید از سایت فردو اظهار داشت این توافق هسته‌ای به تار مویی بند است.

 • صندوق بازنشستگی ۱۳۹۷-۰۴-۰۴ ۱۴:۱۶

  وضعیت نامطلوب است اما ورشکستگی در کار نیست

  معضل بدهی های دولت به صندوق‌های بازنشستگی

  مریم احمدی شیروان

  به نظر می‌رسد حال صندوق‌های بازنشستگی کشور خوب نیست. مشکلاتی که شاید هنوز قابل لمس نباشد، اما وقتی علی ربیعی، وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی آن‌ها را اَبرچالش می‌داند و برخی مسئولان دیگر بحران آب، محیط زیست و صندوق‌های بازنشستگی را از مهم‌ترین بحران‌های پنج سال آینده کشور عنوان می‌کنند، به نظر می‌رسد مسئله جدی‌تر از یک حدس و گمان ساده باشد.

 • شوری آب اروند قاسمی ۱۳۹۷-۰۴-۰۴ ۱۲:۱۸

  گزارش قدس آنلاین از شوری آب منطقه اروند(قسمت دوم)

  مزارع تشنه با آب شور تشنه تر می شوند

  اهواز- شوری آب شهرهای جنوبی استان خوزستان دیگر نه تنها برای شرب که برای آبیاری و مصارف دیگر هم مناسب نیست؛ فاجعه رخ داده و ما که برخلاف حرف تمام بزرگان علاج واقعه قبل از وقوع نمی کنیم حالا حتی پس از وقوع هم درمانده ایم...

 • روستای گردشگری و غار تاریخی مغان ۱۳۹۷-۰۴-۰۳ ۱۸:۳۴

  همه آنچه درباره روستای گردشگری مغان باید بدانید

  نهنگ خوابیده در غار مغان و بلعیدن گردشگران!

  قدس آنلاین- احمد فیاض: در فلکلوریک مردم و یا همان ادبیات و فرهنگ عامیانهٔ این روستا؛ چنین آمده است که گویا در زمان‌های کهن، پیر و مُغ روحانی زرتشتی به‌منظور تهذیب نفس و اندیشه و ریاضت به این روستا و غار مشهورش پناه آورده و سکونت پیشه می‌کند. در ادامه عده‌ای از زرتشتیان و مریدان نیز به او پیوسته و به همین دلیل این روستا و غار مشهورش به «مغان»، شهره ایران‌زمین می‌شود.

 • یمن ۱۳۹۷-۰۴-۰۳ ۱۲:۴۹

  قدس بررسی می‌کند؛ چرا روایت دست اول و عینی از یمن نداریم؟

  مستندسازان پای کارند، مسئولان محافظه کار

  زهره کهندل

  جنگ نظامی در یمن از سه سال پیش آغاز شده است و حملات سعودی‌ها همچنان قربانی می‌گیرد. درباره کشتار غیرنظامی‌ها و جنگ در یمن،  تعدادی مستند آرشیوی و تحلیلی ساخته شده است اما تاکنون روایتی عینی و مستقیم از مظلومیت مردم یمن توسط فیلمسازان داخلی ساخته نشده است. درباره اینکه چرا مستندسازی از ایران به یمن نمی‌رود با چند صاحب نظر و مسئول، گفت و گو کردیم که در ادامه می‌خوانید.  

 • کارون ۱۳۹۷-۰۴-۰۳ ۰۹:۲۳

  حریم هایی که تحریم نمی شوند(قسمت سوم)

  آخرین نفس های کارون زیر چیدمان آجرها

  اهواز- ساخت و سازهای بی مجوز، انتقال آب و رها سازی فاضلاب ها، کارون را به خط باریکی تبدیل کرده که اگر کنار آن بایستی مجبوری به این فکر کنی که تن بی جان این رود تا کی جای مصیبت هاست؟

 • استیضاح ۱۳۹۷-۰۴-۰۲ ۱۵:۴۳

  3 طرح استیضاح جدید در مجلس؛ واکنش نمایندگان به مدیریت فشل اجرایی در حوزه اقتصاد

  لابی ها باز هم مفری برای دولت باز می‌کند؟

  آرش خلیل‌خانه

  اوضاع آشفته اقتصادی و بحران رو به رسد در بازارسرمایه، رشد لجام گسیخته قیمت‌ها، رکود در بخش تولید به دلیل تأمین نشدن سرمایه در گردشو نبود امکان تأمین مواد اولیه با وجود ادعای دولت مبنی بر تأمین اقلام مورد نیاز از طریق ثبت سفارش و تأمین ارزبه نزخ مصوب، وضعیت نابسامان جامعه کارگری و عملکرد ضعیف صندوق‌های حمایتی و تأمین اجتماعی که در وضعیت بحرانی به سر می‌برند و... و. صبر نمایندگان مجلس را لب ریز و آنها را وادشته تا بار دیگر امضای خود را پای طرح استیضاح شماری از وزرای اقتصادی دولت بگذارند. اما معاون پارلمانی رئیس جمهور می‌گوید چند روزه این چالش را هم حل می‌کنیم

 • معلولان ۱۳۹۷-۰۴-۰۲ ۱۴:۱۶

  کارشناسان از مشکلات اشتغال معلولان در کشور می‌گویند

  قانون حمایت از معلولان زمینگیر است

  مریم احمدی شیروان

  جامعه:حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از جمعیت کشور افرادی هستند که به خاطر معلولیت در سازمان بهزیستی ثبت‌نام شده‌اند. افرادی که هرچند از نظر نوع معلولیت با هم متفاوتند، اما بیکاری و نداشتن شغل و درآمد درد مشترک تمام آن هاست.

 • اقتصاد ۱۳۹۷-۰۴-۰۲ ۱۳:۲۶

  وقتی مسئول اصلی گرانی از کمپین «نه به خرید کالای گران» حمایت می‌کند

  همـراه با گرانی، همـگام با مردم!

  زهرا طوسی

  رئیس جمهور اخیراً گفته است همه گرانی‌ها ناشی از جنگ روانی است، در حالی که باید گفت که دولت هم ۶ سال است که دارد با جنگ روانی کشور را اداره می‌کند.  

 • پشتکوه جالق و عدم روشنایی ۱۳۹۷-۰۴-۰۲ ۱۱:۳۶

  قدس آنلاین از خاموشی کمربندی پشتکوه  شهر جالق گزارش می دهد؛

  شب های بی فروغ بلای جان شهروندان جالقی

  سراوان- مردم پشتکوه ،شهر مرزی جالق از تاریکی چندین ساله خیابان کمربندی و جان باختن شماری از شهروندان بعلت عدم روشنایی این خیابان از مسوولین ذیربط گله دارند.

 • طرح ارجاع ۱۳۹۷-۰۴-۰۲ ۱۱:۱۹

  چرا مراجعه مردم به پزشک متخصص همچنان بی ضابطه و پر هزینه است؟

  احیای «نظام ارجاع سلامت» نیازمند الگوسازی بومی است

  اعظم طیرانی- محمود مصدق

  طرح نظام ارجاع سلامت از ابتدای سال ۸۴ با اجرای طرح «پزشک خانواده» فعالیت خود را در مناطق روستایی و شهری زیر ۲۰ هزار نفر آغاز کرد. طرحی که به‌صورت پایلوت در برخی استان‌های کشور اجرا شد

 • زنان سرپرست خانوار ۱۳۹۷-۰۴-۰۲ ۱۱:۱۷

  یک جامعه شناس در گفت‌وگو با قدس:

  نمی‌خواهیم مشکلات زنان سرپرست خانوار را ببینیم

  محبوبه علی پور

  بتازگی فرماندار تهران در جمع خیرین این استان اعلام کرد که در شهر تهران ۱۰ تا ۱۲ هزار زن سرپرست خانواده در معرض آسیب وجود دارند.

 • کارون ۱۳۹۷-۰۴-۰۲ ۱۰:۲۹

  گزارش قدس آنلاین از خیابان های تاریک و پر از زباله کارون؛

  مهتاب هم بر کارون نمی تابد

  اهواز- کوت عبدالله یا همان کارون از جمله شهرهایی است که تا کنون حتی یک مولفه شهر استاندارد را به خود ندیده، سال هاست با جداسازی از نقشه اهواز آن را شهری جدا می دانند اما انگار قرار نیست روزهای خوب خود را ببیند.

 • استارت آپ‌ها ۱۳۹۷-۰۴-۰۲ ۱۰:۲۷

  قدس‌آنلاین روند کسب و کارهای نوپا در استان اصفهان را بررسی می‌کند:

  استارت آپ‌ها نسخه نجات بخش اقتصاد اصفهان

  اصفهان- استان اصفهان به عنوان یکی از معدود استان‌های کشور در حوزه‌های صنعت، کسب و کار و گردشگری به عنوان شهری کارآفرین مطرح بوده است.

 • پاکداشت-2 ۱۳۹۷-۰۴-۰۲ ۰۹:۳۷

  گزارش قدس آنلاین از طرح پاکداشت طبیعت در محور کرج -چالوس؛

  دست نوازش ۶ هزار البرزی بر چهارمین جاده زیبای دنیا

  کرج- طرح پاکداشت طبیعت در محور کرج به کندوان با حضور ۶ هزار البرزی به اجرا درآمد تا بخشی از آلودگی ها و زباله های رها شده در چهارمین جاده زیبای دنیا جمع آوری شود.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۴-۰۱ ۱۶:۲۸

  معاون سخنگوی ارتش یمن در گفت‌وگو با قدس آنلاین خبر داد:

  شکست سنگین ائتلاف سعودی در ساحل غربی یمن/فرودگاه الحدیده در کنترل کامل نیروهای یمنی است

  عزیز راشد گفت: نیروهای ائتلاف عربستان در 6 کیلومتری فرودگاه الحدیده به محاصره نیروهای ارتش و نیروهای مقاومت یمن در آمده‌اند.

 • تیم ملی فوتبال ایران ۱۳۹۷-۰۳-۳۱ ۲۰:۰۸

  ایران - اسپانیا؛ دومین نبرد تیم ملی در جام جهانی۲۰۱۸

  معجون معجزه و تلاش

  حمید رضا خداشناس

  تیم ملی فوتبال کشورمان در ادامه ماجراجویی هایش در جام جهانی امشب و از ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران با حمایت ۱۵ هزار هوادار خود در ورزشگاه کازان آره نا در مقابل تیم قدرتمند و پر ستاره اسپانیا و قهرمان جام جهانی ۲۰۱۰ صف‌آرایی می کند.  

 • یمن ۱۳۹۷-۰۳-۳۱ ۱۳:۲۴

  واکنش هنرمندان جهان به انحراف افکار عمومی از جنایات در یمن

  انزجار از جامِ‌جنایی

  تهمینه بهزادی

   صفحه‌های مجازی هنرمندان کارتونیست، در این روزها پر شده از طرح هایی که انزجار خود و جامعه جهانی را از فجایع یمن نشان می‌دهد و به این صورت همه جهان را متوجه جنایتی می‌کند که در گوشه جهان آرام و بی هیاهو در حال رخ دادن است.

 • جلبک/قاسمی ۱۳۹۷-۰۳-۳۱ ۱۲:۱۲

  گزارش قدس آنلاین از شوری آب منطقه اروند

  جلبک هایی که چراغ خاموش ذخیره های آبی خوزستان را می بلعند

  اهواز- شوری آب در شهرهای جنوبی استان خوزستان تازگی ندارد اما، تازگی ها به حدی رسیده که شورش را درآورده و از سویی ترس از بلایی که در سالهای پیش یک جلبک بر سر خیلی از کشورهای جهان آورده در کنار کارشکنی نیشکر و حوضچه های ماهی روزشمار بدی برای تقویم این روزهای آنهاست.

 • هیئت دولت ۱۳۹۷-۰۳-۳۰ ۱۶:۱۱

  خیز رئیس جمهور برای اعمال تغییر در ترکیب کابینه

  اختلافات روحانی با وزرایش جدی‌تر شده است!؟

  آرش خلیل‌خانه

  احتمال وقوع تغییرات در ترکیب کابینه دولت دوازدهم با اصرار دولت بر تصویب لایحه تفکیک ۳ وزارتخانه افزایش یافته و اظهارات امروز محمود واعظی در مورد پیوستن نیروهای جدید و جوانتر به دولت نشان می‌دهد روحانی برنامه‌هایی را برای اجرا در سر دارد.

 • تجلیل از ایده های برتر بجستان ۱۳۹۷-۰۳-۳۰ ۱۱:۰۰

  فرماندار بجستان:

  رسته هایی که در مناطق محروم برای اشتغال محدودیت ایجاد می کند باید حذف شود

  بجستان_ فرماندار بجستان گفت: علی رغم استعداد خوب جوانان بجستانی و طرحهای خوبی که به جهت ایجاد اشتغال ارائه داده اند محدودیتهایی در قانون هست که باید به جهت تسهیل برای مناطق محروم حذف شود.

 • بطحائی - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۰۳-۳۰ ۰۸:۳۵

  وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با قدس آنلاین:

  5 سال طول می‌کشد به توازن نیروی انسانی برسیم

  آرش خلیل خانه

  عدم توازن در خروجی و ورودی نیرو یا به عبارتی نبود تناسب یمان تعداد بازنشستگان و استخدامی‌های وزارت اموزش و پرورش به یک مشکل جدی و اثرگذار در کیفیت و کمیت آموزش در کشور بدل شده‌است.

 • فرماندار شهرستان جوین ۱۳۹۷-۰۳-۲۹ ۱۶:۴۶

  فرماندار شهرستان جوین

  کتابهای مازاد خودرا تحویل کتابخانه های شهرستان جوین نمایید

  جوین_ فرماندار شهرستان جوین گفت: تحویل کتاب های مازاد در منازل به کتابخانه های سطح شهرستان جوین یکی از حسنات سیئه است که پاداش دنیوی و اخروی برای واقف داردو گردش در وقف کتاب ها اقتصاد مقاومتی را تقویت می کند

 • خجالت نکش ۱۳۹۷-۰۳-۲۹ ۱۵:۲۷

  نگاهی به نمونه آثار ساخته شده در سینمای ایران با موضوع فرزندآوری

  آقای گرفتار! خجالت نکش

  معین اصغری

  بعد از مسیری که جامعه در دهه ۶۰ و ۷۰ با رویکرد «فرزند کمتر، زندگی بهتر» طی کرد، نزدیک به ۱۰ سال است که کارشناس‌ها زنگ خطر را به صدا درآورده‌اند. اگر مردم با همان نگاه گذشته زاد کنار هم را ادامه دهند کشور در دو، سه دهه آینده با بحران جمعیت روبه‌رو خواهد بود. در این شماره پرونده‌ای درباره «سینمای فرزندآوری» تهیه کردیم که می‌توانید در آن با چند نمونه از آثار سینمای ایران با موضوع فرزندآوری آشنا شوید.