۲۹ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۰
کد خبر: 369422

نام دریافت کننده مدال افتخار در جنگ جهانی دوم، در تمام کتاب‌ها و حتی مجسمه‌اش به اشتباه تایپ شده‌است.

 کشف اشتباه بزرگ جنگ جهانی دوم + تصاویر
به گزارش قدس آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، «فرانک پرگوی» در زمان جنگ جهانی دوم تصمیم گرفت به جنگ برود اما به دلیل اینکه 15 ساله بود و به سن قانونی یعنی 16 سالگی نرسیده بود، تصمیم گرفت به دروغ بگوید که 16 ساله است. 
 
هنگامی که او نامش را به فردی که کارهای ثبت نام را انجام میداد گفت آن فرد به جای اینکه بنویسید «پرگوی» نوشت «پرگوری». اما او که می‌ترسید اگر راستش را بگوید مجبور خواهد شد مدرکی از خود نشان دهد و در آن شرایط سن واقعیش مشخص خواهد شد، سکوت کرد.
 
اشتباه بزرگی که به تازگی کشف شد
 
او هرگز تصور نمیکرد این موضوع مشکل آفرین باشد. بعد از چند سال که این سرباز در جنگ کشته شد، آمریکایی‌ها به او مدال افتخار دادند و حتی نام او را بر روی یکی از خیابانها گذاشتند. برای بزرگ‌داشت وی مجسمۀ وی را هم ساختند اما تمام مکان‌ها که نام این فرد را داشت همگی به اشتباه نوشته شده بود. حتی نامش بر روی سنگ قبرش هم به اشتباه نوشته شدهاست.
 
اشتباه بزرگی که به تازگی کشف شد
 
خانواده وی در جشن 100 سالگی او تصمیم گرفتند که بالاخره نام درست او را بگویند و مقامات هم قرار است تمام نامهایی که به اشتباه نوشته شده را درست کنند.
 
این یعنی ظرف این مدت دولت هیچگاه مدرکی از وی در دست نداشته که تمام این سالها نام این فرد که به این میزان برایش احترام قائل هستند را به اشتباه در همه جا چاپ کردهاند.
 
اشتباه بزرگی که به تازگی کشف شد
 
اشتباه بزرگی که به تازگی کشف شد

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.