۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۵
کد خبر: 845712

مقامات افغانستان اعلام کردند: شمار تلفات سرمای بی‌سابقه در زمستان امسال افزایش یافته و تاکنون بیش از ۱۶۰ تن در این کشور بر اثر کاهش شدید دما جان باخته‌اند.

سردترین زمستان افغانستان در ۱۵ سال اخیر

به گزارش قدس آنلاین، در حالی که بدترین موج سرمای دهه‌های اخیر سراسر افغانستان را در بر گرفته است، بسیاری از مردم این کشور در فراهم آوردن حداقل‌های وسایل گرمایشی از جمله سوخت و هیزم ناتوان هستند.

سخنگوی وزارت مبارزه با حوادث طبیعی افغانستان در این خصوص گفت: ۱۶۲ نفر به دلیل برودت هوا از ۱۰ ژانویه (ظرف ۱۸ روز اخیر) تاکنون جان خود را از دست داده‌اند و حدود ۸۴ مورد از این مرگ و میرها در هفته گذشته رخ داده است.

بنابر گزارش یورونیوز، این سردترین زمستان افغانستان در ۱۵ سال اخیر است و برودت هوا در برخی مناطق به ۳۴ درجه زیر صفر کاهش یافته است.

اوضاع به حدی برای برخی شهروندان سخت شده‌ که کودکانی که قادر به خرید چوب یا زغال نبودند، در زمینی در غرب کابل در میان زباله‌ها به دنبال پلاستیک یا هر زباله قابل اشتعال دیگری بودند تا از این طریق به خانواده‌هایشان کمک کنند.

به گزارش رویترز، "مارتین گریفیتس" مسئول کمک‌های سازمان ملل متحد در این باره گفت: اینکه عده‌ای جان خود را از شدت سرما از دست داده‌اند تنها بخش کوچکی از عواقب این سرمای بی‌سابقه در افغانستان است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.