دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی گفت: در تعطیلات عید فطر تعداد ۷۹۳ هزار و ۴۰۴ زائر در مشهد به شایستگی میزبانی شدند که این آمار به نسبت مدت مشابه سال قبل ۳۴ درصد رشد داشته است.

میزبانی مشهدی‌ها از ۷۹۳ هزار زائر در تعطیلات عید سعید فطر 

به گزارش قدس خراسان به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی خراسان رضوی، جواد موسوی اظهار کرد: در راستای میزبانی شایسته از زائران پنج جلسه برای هماهنگی در سطح استان با حضور کمیته‌های ۱۴ گانه ستاد اجرایی خدمات سفر و هماهنگی استانداری برگزار شد و برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفت.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی ادامه داد: تمهیدات لازم برای تأمین وسیله حمل و نقل، اقامت و تردد ایمن زائران در مسیر جاده‌های لازم اندیشیده شد.

وی با بیان این‌که در این تعطیلات موج سفر به مشهد به خوبی مدیریت شد، افزود: برای اسکان زائران در سطح استان ۵۴۵ هزار و ۹۰۹ نفر شب ظرفیت اقامت تدارک دیده شده بود که زائران در این تعطیلات از سفر به مشهد استقبال کردند.

موسوی تصریح کرد: ضریب اشغال مراکز اقامتی مشهد از ۲ روز قبل از عید فطر افزایش یافت و مجموع اقامت در تعطیلات عید سعید فطر ۷۲۱ هزار و ۴۹۹ نفر شب‌اقامت در مراکز اقامتی مشهد به ثبت رسید.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی یادآور شد: میزان کل اقامت در مراکز اقامتی استان ۷۹۲ هزار و ۸۷۳ نفر شب با درصد اشغال ۵۳ درصد بوده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.