خبرنگار شبکه 12 رژیم صهیونیستی با اشاره به سفر خود به عربستان، گفت که مردم این کشور، هیچ تمایلی به عادی‌سازی روابط ریاض-تل‌آویو ندارند.

خبرنگار صهیونیست: مردم عربستان حامی فلسطین هستند، نه سازش با اسرائیل

به گزارش قدس آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، این روزها زمزمه‌هایی درباره تلاش آمریکا برای سازش صهیونیستها و عربستان سعودی شنیده می‌شود، ولی آخرین اخبار حاکی از توقف مذاکرات به دلیل عدم تأمین خواسته‌های ریاض از سوی آمریکا و دولت نتانیاهو است.

روزنامه جروزالم‌پست از تصمیم ریاض برای تعلیق مذاکرات صلح با دولت نتانیاهو پرده برداشت. به نظر می‌رسد دولت نتانیاهو با وجود تمایل به احیای پیمان آبراهام اما هیچ علاقه‌ای به دادن امتیازات راهبردی به عربستان سعودی و دولت مستقل فلسطینی ندارد.

خبرنگار شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی هم امروز جمعه از سفر خود به عربستان خبر داد و گفت که مردم این کشور، هیچ تمایلی به عادی‌سازی روابط ریاض-تل‌آویو ندارند.

وی در این زمینه تأکید کرد: در جریان سفرم به عربستان و مصاحبه با شماری از شهروندان در آنجا، می‌توانم بگویم که مردم عربستان توافق عادی‌سازی با اسرائیل را نمی‌پذیرند و مسئله فلسطین همچنان در میان آنان حضور دارد.

 احمد بحر از رهبران جنبش حماس و نائب رئیس مجلس قانونگذاری فلسطین نیز بعد از ظهر امروز گفت که عادی‌سازی روابط با صهیونیستها، خیانت به خون ریخته شهدا در جنگ دفاع از الاقصی است.

بحر در واکنش به اخبار مربوط به احتمال سازش عربستان سعودی با صهیونیستها تأکید کرد: عادی‌سازی اسرائیل را تشویق می‌کند که به تعدی به مسجدالاقصی افزایش دهد و به همین دلیل امت اسلام باید عادی‌سازی و عادی‌سازان را کنار بگذارد

این مقام فلسطینی از ملتهای اسلامی و عربی خواست که در برابر خطر روزافزون جنگ مذهبی فاشیستی صهیونیستها علیه مقدسات اسلامی، بسیج عمومی اعلام کنند.

پایان پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.