پس از حمله هواداران تیم فوتبال مارسی به اتوبوس حامل بازیکنان لیون و مصدومیت سرمربی این تیم، ۹ نفر بازداشت شدند.

بازداشت ۹ نفر در پرونده حمله به سرمربی تیم لیون

به گزارش قدس انلاین به نقل از ایرنا، پس از حمله خشونت‌آمیز هواداران مارسی به اتوبوس‌ حامل بازیکنان لیون که منجر به مصدومیت شدید فابیو گروسو، سرمربی این تیم شد، ۹ نفر بازداشت شده و پلیس در جستجوی دیگر افراد مرتبط با این حادثه است.

جرالد دارمانین وزیر کشور فرانسه در گفت‌وگویی تلویزیونی اعلام کرد که ۵ افسر پلیس در حمله یکشنبه‌شب زخمی شدند و موجی از نگرانی درباره خشونت هواداران فوتبال ایجاد شده است.

بر اساس گزارش‌ رسانه‌های فرانسوی از آنجایی که این اتفاق در خارج از ورزشگاه ولودروم مارسی رخ داد، مسئولیت آن برعهده مقامات دولتی است نه باشگاه مارسی؛ این پرونده توسط کمیته لیگ فرانسه به عنوان مسئول برگزاری مسابقات، در حال بررسی است.

در پی حمله هواداران مارسی به اتوبوس تیم فوتبال لیون، سرمربی لیون و رافائل لونگو دستیار او مصدوم شدند. این اتفاق در رسانه‌های خارج از فرانسه نیز به طور گسترده مورد توجه قرار گرفت که به نظر می‌رسد روی مذاکرات برای فروش حق پخش تلویزیونی اثر منفی خواهد داشت.

از سویی دیگر پابلو لونگوریا، رئیس باشگاه مارسی در واکنش به اتفاقات دیشب گفت: این حمله غیرقابل قبول است و باشگاه برای گروسو آرزوی بهبودی در کوتاه‌ترین زمان را دارد. متاسفانه به دلیل رفتار افراد بی‌فکر، مهمانی فوتبالی ما خراب شد و ۶۵ هزار هوادار از حضور در یک مسابقه فوتبال محروم شدند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.