فرمانده نیروی هوایی اوکراین در بیانیه‌ای بدون ارائه مستندات، مدعی انهدام یک کشتی جنگی بزرگ متعلق به نیروی دریایی روسیه در دریای سیاه شد.

اوکراین مدعی انهدام یک کشتی جنگی روسیه شد

به گزارش قدس آنلاین، پس از اعلام فرماندار کریمه مبنی بر مقصر دانستن کی‌یف در آتش سوزی بندر فئودوسیا، نیروی هوایی اوکراین امروز سه‌شنبه اعلام کرد که یک کشتی جنگی بزرگ روسیه مستقر در آب های شبه جزیره کریمه را منهدم کرده است.

مایکولا اولشچوک فرمانده نیروی هوایی اوکراین بدون ارائه هیچ مستنداتی در اثبات این مدعا، در حساب تلگرام خود نوشت: «و ناوگان روسیه کوچکتر و کوچکتر می شود! با تشکر از خلبانان نیروی هوایی و همه کسانی که در این کار حساس مشارکت داشتند!»

نیروی هوایی اوکراین نیز در بیانیه ای دیگر اعلام کرد که خلبانان آن ها حدود ساعت ۰۲:۳۰ بامداد امروز سه شنبه با موشک های کروز به بندر فئودوسیا حمله کرده و کشتی "نووشرکاسک" ناوگان دریای سیاه روسیه را منهدم کردند.

رویترز در ادامه این خبر، ضمن تاکید بر این موضوع که ادعاهای مقامات اوکراینی قابل تائید نیست، افزود: هنوز مقامات روسیه هیچ واکنشی به این ادعاها نشان نداده اند.

شهر فئودوسیا با جمعیتی نزدیک به ۶۹ هزار نفر، در سواحل جنوبی شبه جزیره کریمه قرار دارد. براساس تصاویر منتشر شده در خبرگزاری های روسیه، انفجارهای قوی و آتش سوزی در این منطقه بندری دیده می شود.

روسیه در سال ۲۰۱۴ شبه جزیره کریمه را پس از برگزاری یک همه پرسی به خاک خود الحاق کرد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.