وزیر راه و شهرسازی گفت: کاهش قیمت مسکن در شهر جدید پردیس در برخی فازها به ۴۰ درصد رسیده و به دنبال ادامه اجرای کاهش قیمت و ثبات در بازار مساکن کشور هستیم.

وزیر راه و شهرسازی خبر داد: کاهش ۴۰ درصدی قیمت مسکن در پردیس

به گزارش قدس آنلاین، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بازدید از تصفیه خانه شماره دو فاضلاب شهر پردیس در جمع خبرنگاران درخصوص وضعیت پروژه‌های مسکن مهر پردیس طی چندماه اخیر، با بیان اینکه به نظرم رشد خوبی در ساخت و ساز مسکن در پردیس شاهد هستیم، اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که در این دوره توسط همکاران ما در وزارت راه و شهرسازی و معاونت سیاسی شهرستان موفق عمل کردند، اجرای سیاست کنترل بازار مسکن بود.

وی با بیان اینکه کاهش قیمت مسکن در شهر جدید پردیس در برخی فازها تا ۴۰ درصد کاهس قیمت را شاهد بودیم، گفت: شاید این خبر برای برخی بد باشد اما برای اکثریت جامعه خبری خوب است.

وزیر راه و شهرسازی افزود: مسکن کالایی برای سوداگری نیست بلکه کالایی برای استفاده عموم مردم است و هرچه بتوانیم از ابزارهای خود استفاده میکنیم تا این کاهش قیمت اتفاق بی‌افتد و کار درست نیز همین است.

بذرپاش ادامه داد: خوشبختانه این اتفاق در شهر جدید پردیس که اکثر ساکنان آن به منازل خود برای اسکان نیاز داشتند اتفاق افتاد.

وی با بیان اینکه قیمت مسکن مهر در برهه‌ای به ۴ میلیارد تومان رسیده بود، عنوان کرد: امروز این مساکن با قیمت‌هایی بسیار کمتر قابل دسترسی است که کاری ارزشمند برای عموم جامعه بود.

وزیر راه و شهرسازی افزود: این سیاست نظارت بر مشاوران املاک که به حمدالله بسیاری درحال رعایت مقررات عومی هستند و هم در حوزه عرضه خانه‌های خالی، مکانیزم تنظیمی مانند مالیات بر خانه‌های خالی و سایر روش‌های در دستور کار وزارت راه و شهرسازی بوده و درحال پیگیری است.

وی تاکید کرد: امیدواریم بتوانیم ثبات قیمت مسکن را در کوتاه مدت و ادامه کاهش قیمت را در قدم بعدی کل کشور اجرا کنیم.

پایان پیام/۶۷۰۱۶/

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.