رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: حدود ۱۵۰۰ پروژه در مناطق بحرانی باید سریعتر شروع شود تا در عین توجه به استانداردها و کیفیت به اتمام طرح‌های نیمه تمام و نیمه کاره نزدیک شویم.

با دستان خالی ۴۰۰۰ کلاس درس امسال به بهره برداری رسید

حمیدرضا خان محمدی در افتتاحیه گردهمایی مدیران کل نوسازی مدارس کشور اظهارکرد: به لطف امام رضا(ع) و تلاش شما، هدف گذاری سال گذشته ۲۸۵۰ فضای آموزشی و پرورشی بوده است که حدود ۳۰۰۰ فضا نهایی و به بهره برداری رسیده است.

وی افزود: خوشبختانه کار مجموعه نوسازی مدارس قابل اندازه گیری و رصد است. تلاش ما هم بیان شفاف خدمات می باشد. بدون تردید باید با مستندات در مورد نقاط قوت و ضعف کارها برای آحاد جامعه به گفت و گو و تبیین بپردازیم. تمام خدمات ارزشمند حوزه مدرسه در دولت سیزدهم که خدمات نظام محسوب می شود، باید به شایستگی تبیین شود.

خان محمدی با اشاره به اینکه مشارکت قوی و فعالیت گسترده شما حائز اهمیت است، اذعان کرد: حضور فعال و علاقمندانه خیرین که منحصر به نهضت بزرگ مدرسه سازی ایران است و هم عهدی و همکاری جمع ۴۰ نفره ما بسیار حائز اهمیت است و جنس زیست و خدمت در مجموعه نوسازی مدارس کشور متفاوت از سایر مشاغل و دستگاه هاست.

وی ادامه داد: برای ارتقای بهره وری ها و یک کلاس و میز و صندلی بیشتر باید تلاش کنیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه کارهای شبانه روزی بزرگ و روحیه بخشی در عرصه مدرسه سازی در حال انجام است و این ارزشمند است، تصریح کرد: با دستان خالی ۴۰۰۰ کلاس درس امسال به بهره برداری رسید و این اتفاق موجب شد تا به طور خاص ریاست محترم جمهور از زحمات و همراهی همه عزیزان عرصه مدرسه سازی کشور قدردانی کرده و حمایت های همه جانبه خودشان را نسبت به این مجموعه اعلام کردند.

خان محمدی ضمن اشاره به غنیمت شمردن فرصت حضور در کنار امام رضا(ع)، یادآور شد: سعادت این شد در شب جمعه و شب ولادت امام زمان (عج) در کنار مضجع شریف امام رضا(ع) هستیم و این هم عهدی قطعا مایه برکت و خیر برای  خانواده بزرگ مدرسه سازی ایران اسلامی است.

معاون وزیر آموزش و پرورش دولت سیزدهم با بیان اینکه امروز سالروز عملیات خیبر است که عملیاتی مهم و محوری بوده و حضرت امام دوبار دستور می دهد و شهید همت در این عملیات به درج رفیع شهادت دست یافتند، ابرازکرد: شهادت طلبی، شجاعت، رشادت، شهامت و توجه به درون و نفس، توجه به معنویت و عرفان از شاخصه های شهدای ایران اسلامی بوده و با دست خالی و در سخت ترین شرایط برای حفظ جزیره مجنون جانانه جنگیدند.

خان محمدی با اشاره به اینکه برش ۵ ساله شاخص سند تحول در مدرسه سازی صادر شده است و ایمن سازی و مقاوم سازی مدارس از مسائل مهم و برنامه های سازمان است، عنوان کرد: حدود ۱۵۰۰ پروژه در مناطق بحرانی باید سریعتر شروع شود تا در عین توجه به استاندارد ها و کیفیت به اتمام طرح های نیمه تمام و نیمه کاره نزدیک شویم.

معاون وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: ما اگر می خواهیم‌ چنین ارتباطی با فرمان ولی امر مسلمین همچون عملیات خیبر داشته باشیم، به قول سردار شهید چیت سازیان  باید از سیم خاردار نفس مان عبور کرده و به درون مراجعه کنیم و منتظر عامل بیرونی برای رخ دادن اتفاقات خوب نباشیم، چرا که همه اتفاقات خوب به همت و پای کارآمدن و رجوع به درون خودمان رخ خواهد داد.

منبع: خبرگزاری برنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.