کمیسر آژانس امداد و کاریابی برای آوارگان فلسطین (آنروا) یکشنبه گفت که درخواست‌های این نهاد برای ارسال کمک‌های غذایی به شمال غزه از سوی رژیم صهیونیستی رد شده است.

آنروا: درخواست ما برای ارسال کمک به شمال غزه رد شد

به گزارش قدس آنلاین، فیلیپ لازارینی گفت: آخرین باری که توانستیم به شمال نوار غزه کمک‌های غذایی بفرستیم در ۲۳ فوریه (۴ اسفند) بوده است.

کمیسر آنروا با بیان اینکه اگر اراده واقعی سیاسی وجود داشته باشد هنوز امکان دارد که از وقوع قحطی در غزه جلوگیری کرد، افزود: درخواست‌های ما برای فرستادن کمک‌های غذایی به شمال غزه رد شد و گوش شنوایی برای آن نیست.

در همین رابطه کانال خبری عبری زبان حدشوت گزارش داد که کابینه جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرده است که مجوز ورود مستقیم کمک‌های بشر دوستانه به شمال نوار غزه را لغو می‌کند.

 گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و رژیم صهیونیستی برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای تلافی حملات «طوفان الاقصی»، جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.