ارتش اوکراین اعلام کرد از دو روستای دیگر در نزدیکی شهر آودیوکا در شرق این کشور عقب‌نشینی کرده است.

عقب‌نشینی سربازان اوکراینی از ۲ روستای دیگر در نواحی آودیوکا

به گزارش قدس آنلاین، آن‌طور که ارتش اوکراین اعلام کرده است، نیروهای این کشور به دلیل کمبود پشتیبانی از سوی متحدان غربی‌ کی‌یف از دو روستای دیگر در نزدیکی شهر آودیوکا در شرق اوکراین که پیشتر نیروهای روس کنترل آن را به دست گرفته بودند، عقب‌نشینی کرده‌ و در نتیجه مناطق بیشتری را از دست داده‌اند.

یکی از فرماندهان ارشد روسیه گفت که نیروهای این کشور مواضع دفاعی جدیدی را در غرب آودیوکا مستحکم کرده‌اند که تسلط بر آن، بزرگ‌ترین دستاورد مسکو در میدان جنگ در ۹ ماه گذشته به شمار می‌آید.

بنابر گزارش خبرگزاری رویترز، دیمیترو لیخوی، سخنگوی ارتش اوکراین یک روز پس از اینکه کی‌یف اعلام کرد روستای «لاستوچکینه» را رها کرده است، گفت که سربازان از روستاهای کوچک «سیورن» و «استپوو» نیز عقب‌نشینی کردند. نبردهای سنگین برای حفظ سیورن در طول ساعات غروب و شب گذشته ادامه داشت.

لیخوی همچنین خاطرنشان کرد که اوکراین در حال عقب‌نشینی به مواضع خود تا خط مقدم شرقی است تا شرایط در زمین نبرد برای دفاع مناسب‌تر باشد.

وزارت دفاع روسیه نیز اعلام کرد که سیورن را پس از دو سال و سه روز از زمان آغاز جنگ با اوکراین تحت کنترل خود درآورده است.

این وزارت‌خانه همچنین گفت که نیروهای روس «خطوط و مواضع سودمندتری را تحت کنترل در آورده‌ و نیروها و تجهیزات اوکراینی را در نزدیکی سه شهرک دیگر هدف قرار داده‌اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • حسنی ۲۰:۴۵ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۹
    0 0
    کی ف را تحویل دهیدتاسربازان اوکراینی سالم بمانند