۸ تیر

سفیر و نماینده دائم روسیه در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره مسائل در دستور کار نشست آتی شورای حکام با همتای ایرانی خود در وین دیدار کرد.

دیدار اولیانوف با نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی

به گزارش قدس آنلاین، میخائیل اولیانوف در پیامی در صفحه شخصی خود در ایکس نوشت: روز سه شنبه محسن نذیری‌اصل، نماینده دائم ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دیدار و گفت‌وگو کردم و تعدادی از مسایل مربوط به نشست آتی شورای حکام را مورد بحث و بررسی قرار دادیم.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز دوشنبه هفته جاری در گزارش فصلی محرمانه خود که بخش‌هایی از آن توسط خبرگزاری رویترز منتشر شده است، اعلام کرده که ذخایر اورانیوم غنی‌سازی شده ایران با افزایش ۱۰۳۸.۷ کیلوگرمی از زمان گزارش قبلی به ۵۵۲۵.۵ کیلوگرم رسیده است.

رویترز به نقل از آژانس اتمی اعلام کرد که ذخایر اورانیوم غنی‌سازی شده ایران با خلوص ۶۰ درصد با کاهشی ۶.۸ درصدی به ۱۲۱.۵ کیلوگرم رسیده است.

در این گزارش همچنین آمده است که ذخایر اورانیوم غنی‌سازی شده ایران با خلوص ۲۰ درصد با افزایشی به ۷۱۲.۲ کیلوگرم رسیده است.

در عین حال به نظر می‌آید کشورهای اروپایی، رژیم صهیونیستی و آمریکا برای تحت فشار قرار دادن ایران توسط آژانس اقدامات زیادی را انجام می‌دهند و این مساله با اعتراض ایران رو به رو شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.