مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین‌اجتماعی از پرداخت بالغ بر ۲۵۹ هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه ضروری به بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین‌اجتماعی در سال جاری و تلاش این سازمان برای افزایش رقم تسهیلات و مجموع اعتبار تخصیص‌ یافته برای این منظور در سال آینده خبر داد.

پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به ۲۵۹ هزار بازنشسته در سال ۱۴۰۲

به‌گزارش قدس آنلاین، محسن تقیانی روز یکشنبه با اشاره به این‌که سازمان تأمین‌اجتماعی در کنار پرداخت به‌موقع مستمری‌های ماهانه، برنامه‌های رفاهی و فرهنگی متنوعی نیز برای حفظ پویایی و نشاط بازنشستگان تدارک دیده است، گفت: در سال ۱۴۰۲ طبق روال سال‌های گذشته یکی از برنامه‌های رفاهی و فرهنگی طراحی شده برای بازنشستگان و مستمری‌بگیران، اعزام بازنشستگان زیارت اولی به مشهد و نیز قم بود که در این سال در مجموع، بالغ بر ۲۶ هزار نفر از بازنشستگان به شکل کاملاً رایگان به این سفرها اعزام شدند.

وی افزود: در سال ۱۴۰۲ همچنین بالغ بر ۲۵۹ هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه ضروری با مبلغ ۲۰ میلیون تومان در ۷ مرحله به بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین‌اجتماعی پرداخت شد و مجموع اعتبار اختصاص‌یافته به این منظور بالغ بر ۵ هزار میلیارد تومان بوده است.

وی گفت: رقم ریالی این تسهیلات در سال جاری با رشد ۶۷ درصدی از ۱۲ میلیون تومان در سال ۱۴۰۱ به ۲۰ میلیون تومان و تعداد تسهیلات پرداختی نیز با ۱۸ درصد افزایش از ۲۲۰ هزار فقره در سال ۱۴۰۱ به ۲۵۹ هزار و ۳۴۸ فقره در سال ۱۴۰۲ افزایش یافت.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین‌اجتماعی افزود: مجموع اعتبار اختصاص‌یافته به تسهیلات قرض‌الحسنه ویژه بازنشستگان در سال جاری نیز با رشدی ۹۶ درصدی نسبت به سال قبل از ۲۶۰۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۱ به ۵۱۰۰ میلیارد تومان در سال جاری افزایش یافت و برای سال آینده نیز تلاش خواهیم کرد هم رقم تسهیلات و هم تعداد تسهیلات پرداختی افزایش یابد.

تقیانی همچنین با اشاره به این‌که در سال جاری فرایند عقد قرارداد با شرکت مجری سفرهای زیارتی بازنشستگان قدری با تأخیر مواجه شد و این موضوع باعث شد اعزام بازنشستگان به سفرهای زیارتی با تأخیر آغاز شود، گفت: برای سال آینده، کارهای انتخاب مجری و عقد قرارداد را از هم‌اکنون آغاز کرده‌ایم و هم از نظر تعداد اعزام‌ها و هم از حیث کیفیت خدمات سفر، قطعاً شاهد ارتقای خدمات خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.