مدیر آرامگاه فردوسی گفت: با توجه به اینکه سه روز از تعطیلات نوروز می‌گذرد استقبال خوبی صورت گرفته و نزدیک به ۲۰ هزار نفر از مجموعه فرهنگی و تاریخی فردوسی بازدید کردند.

بازدید نوروزی ۲۰ هزار نفر از آرامگاه فردوسی

به گزارش قدس خراسان، احسان رحمانیان اظهار کرد: از ابتدای فروردین‌ماه تاکنون نزدیک به ۲۰ هزار نفر از مجموعه فرهنگی تاریخی فردوسی بازدید کردند.

مدیر آرامگاه فردوسی خاطرنشان کرد: مجموعه فرهنگی تاریخی فردوسی فعالیت‌های خود را در دو نوبت صبح و عصر ادامه می‌دهد که در نوبت صبح برنامه‌های پرده‌خوانی، شاهنامه‌خوانی و نقالی انجام می‌شود که همزمان با آن‌ها مراسم موسیقی آیینی نیز اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه ساعات بازدید از مجموعه فرهنگی تاریخی فردوسی از ۸:۳۰ صبح الی ۲۰:۳۰ شب ادامه دارد، اضافه کرد: همچنین برنامه‌هایی که در نوبت عصر برای بازدیدکنندگان نوروزی اجرا می‌شود پرده‌خوانی، نقالی و موسیقی آیینی است که این برنامه‌ها تا پایان تعطیلات نیز ادامه دارد.

رحمانیان بیان کرد: در این ایام میان برنامه‌هایی مانند نقالی‌های رو حوضی که در کنار آبنمای فردوسی برگزار می‌شود. همچنین در سال جاری نزدیک به ۱۰ راهنما به مجموعه اضافه کردیم تا بازدیدکنندگان به لحاظ راهنمایی و اطلاع‌رسانی‌های لازم مشکلی نداشته باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.