استاندار خراسان رضوی گفت: برادران عزیز ما در پلیس راهور، مجموعه شهری،‌ مسئولان انتظامی، پلیس راه و فرمانداران استان باید در این ایام مسیر ورودی و خروجی استان را نقطه به نقطه بررسی و مدیریت کنند.

ضرورت مدیریت نقطه به نقطه مسیرهای ورودی و خروجی خراسان رضوی در ایام نوروز

به گزارش قدس خراسان و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، یعقوبعلی نظری در اولین جلسه شورای راهبری کاهش تصادفات استان که با موضوع سفرهای نوروزی در محل دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: مهم‌ترین محورهای ما در جلسات ماقبل ورود به ایام آخر سال ۱۴۰۲، حفظ جان زائرین، ایمنی و سلامت آن‌ها بود.

وی با بیان اینکه خسارت‌های جانی و جرحی در ذهن زائر می‌ماند و یک جمع را دچار چالش می‌کند، تاکید کرد: طی یک برنامه و طراحی مناسب می‌توان در کاهش تصادفات سهیم بود. در صورت نیاز مجموعه انتظامی شهرستان‌ها می‌توانند از ظرفیت بسیج در فعالیت‌های جاده‌ای خود استفاده کنند. 

نظری به قالب‌های اقناعی و تبلیغاتی متفاوت برای کاهش سوانح جاده‌ای اشاره کرد و افزود: ضرورت دارد تا در مسیر جاده‌های استان به شکل مداوم پیامک‌های پیشگیرانه همراه با توصیه نکات ایمنی برای راننده و سرنشینان خودرو ارسال شود. 

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: این پیامک‌ها با محتوای فرهنگی، ترافیکی، انگیزشی می‌توانند تاثیر خوبی بگذارد و منجر به رعایت نکات ایمنی در رانندگی شود.

وی در پایان ابراز کرد: نسبت به سال گذشته حوادث جاده‌ای ما کاهش داشته است؛ البته باید دقت و مراقبت بیشتری داشته باشیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.