وزیر علوم با ارسال پیامی تاکید کرد؛ جنایت اخیر این رژیم در حمله به ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق که نقض آشکار همه پروتکل‌های پذیرفته شده بین المللی است.

حمله اسرائیل به کنسولگری ایران نقض آشکار پروتکل‌های بین‌المللی است

به گزارش قدس آنلاین؛ متن پیام وزیر علوم به این شرح است:

« وَلَقَدْ أَرْسَلْنَا مِنْ قَبْلِکَ رُسُلًا إِلَی قَوْمِهِمْ فَجَاءُوهُمْ بِالْبَیِّنَاتِ فَانْتَقَمْنَا مِنَ الَّذِینَ أَجْرَمُوا وَکَانَ حَقًّا عَلَیْنَا نَصْرُ الْمُؤْمِنِینَ (الروم؛ آیه ۴۷)

( و پیش از تو پیامبرانی را به سوی قومشان فرستادیم؛ آنها با دلایل روشن به سراغ قوم خود رفتند ولی هنگامی که اندرزها سودی نداد از مجرمان انتقام گرفتیم و مومنان را یاری کردیم و یاری مؤمنان همواره حقی است برعهده ما).

مسئله قدس شریف، غزه مظلوم و مقتدر، و فلسطین همیشه ماندگار برای تمامی وجدان‌های بیدار، مهم‌ترین مسئله بشریت است.

جهان امروز در صحنه غزه و فلسطین شاهد صف‌آرایی حق در برابر باطل، مظلومیت در مقابل ستم و ستم‌کاری، پایداری و مقاومت در برابر جبونی و ریاکاری، شجاعت در برابر ترس، انسانیت و کرامت در برابر وحشی‌گری و خون آشامی است و تمامی این‌ها سرفصل‌هایی آموزنده برای جهان و تمامی دانشگاه‌های دنیاست.

درس دفاع از کرامت و هویت در مقابل زذالت و پستی و پاداش، درس دفاع از شرافت و وطن و ناموس انسانی در برابر وحشی‌گری و خون‌آشامی و نسل کشی در تاریخ معاصر و جهان امروز، آموزه‌های ناب دانشگاه مقاومت فلسطین است.

مسئله فلسطین برای همیشه در تاریخ و برای وجدان‌های بیدار، حقیقت جو و عدالت خواه تمامی دانشگاهیان نور حقیقتی است که فرعونیان کودک‌کش هرگز نمی‌توانند آن‌را خاموش کنند.

همچنین جنایت اخیر این رژیم در حمله به ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق که نقض آشکار همه پروتکل‌های پذیرفته شده بین المللی است بر سیاهه جرم و جنایت این رژیم نامشروع افزود و بر بی‌اعتباری بیشتر سردمداران این مولود خبیث استکبار، صحه گذاشت.

هرچند داغ شهادت فرزندان رشید این مرز و بوم برای ملت ایران سنگین است اما به لطف و عنایت الهی، حاصل و برکت این شهادت‌ها، پیروزی نهایی امت اسلامی خواهد بود.

برگزاری نشست‌ها و همایش‌ها، از جمله نشست مشترک دانشگاه لرستان با تعدادی از دانشگاه‌های کشورهای اسلامی برای روز جهانی قدس، کوچک‌ترین قدمی است که دانشگاهیان همسو با نقش مسئولیت‌های اجتماعی و سیاسی و علمی و آموزشی خود برمی‌دارند.

اینجانب در مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران ضمن تکریم چنین اقداماتی برای حمایت، همدلی، همدردی و همگامی با مقاومت فلسطینیان و مظلومیت آنان، از تمامی دانشگاه‌های کشورهای اسلامی و از وجدان‌های پاک و ضمیرهای آگاه می‌خواهم که مصائب فلسطین و قدس شریف و غزه مظلوم و مقتدر را سرفصلی برای آموزش انسانیت، شرافت، کرامت، عزت، هویت و شجاعت قرار دهند و البته حضور باشکوه و آگاهانه و مسئولانه همه دانشگاه‌های کشورهای اسلامی در روز جهانی قدس، کمترین اقدام برای حمایت از کودکان و زنان و و بی پناهان ستمدیده فلسطین و گامی است محکم برای محکومیت جنایات ددمنشانه رژیم جعلی و غاصب و کودک‌کش صهیونیستی.

ما در این ماه مبارک رمضان و شب‌های عزیز قدر، از قرآن کریم و نهج البلاغه شریف آموخته ایم که سنت تغییرناپذیر الهی این چنین است که با هر جنایتی که رژیم غاصب و خون آشام اسرائیل مرتکب می‌شود در حقیقت، خود را به نابودی و محو کامل از صحنه روزگار نزدیک تر می‌کند؛ «... إِنَ مَوْعِدَهُمُ الصُّبْحُ ۚ أَلَیْسَ الصُّبْحُ بِقَرِیبٍ / فَلَمَّا جَاءَ أَمْرُنَا جَعَلْنَا عَالِیَهَا سَافِلَهَا وَأَمْطَرْنَا عَلَیْهَا حِجَارَةً مِنْ سِجِّیلٍ مَنْضُودٍ / مُسَوَّمَةً عِنْدَ رَبِّکَ ۖ وَمَا هِیَ مِنَ الظَّالِمِینَ بِبَعِیدٍ» (هود؛ ۸۱ تا ۸۳)».

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.