۸ تیر

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با اشاره به اینکه سد گاوشان به طور موقت و برای انجام پاره‌ای از اقدامات از مدار تامین آب شرب شهر کرمانشاه خارج شده، از مردم درخواست در این مدت مدیریت مصرف آب را در دستور کار قرار دهند.

گاوشان موقتا از مدار تامین آب کرمانشاه خارج شد

به گزارش قدس آنلاین، رضا داوودی با اشاره به اینکه سد گاوشان یکی از منابع مهم تامین آب شهر کرمانشاه به شمار می‌رود، گفت: به منظور انجام برخی تعمیرات دوره‌ای، تست نهایی و نصب و تکمیل تجهیزات تصفیه‌خانه، سد گاوشان از روز شنبه (۱۸ فروردین) به طور موقت از مدار تامین آب شهر کرمانشاه خارج شد.

وی انجام این اقدامات را برای بهره‌برداری حداکثری از ظرفیت آب سد گاوشان برای تامین آب شهر کرمانشاه خصوصا در فصل تابستان ضروری دانست و خاطرنشان کرد: با هدف جلوگیری از بروز مشکل برای مردم، مقرر شد این تعمیرات قبل از ورود به فصل گرما و تنش آبی تابستان انجام شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با بیان اینکه زمان پیش‌بینی شده برای انجام این اقدامات که قرار است توسط شرکت آب منطقه‌ای انجام شود حدود یک ماه است، عنوان کرد: امیدواریم در صورت امکان زودتر از این زمان شاهد برگشت آب سد گاوشان به مدار تامین آب کرمانشاه باشیم.

داوودی اظهار کرد: خوشبختانه اکنون چشمه تاقبستان دبی مناسبی دارد و به عنوان بخشی از جایگزین آب سد گاوشان مورد استفاده قرار می‌گیرد، به علاوه از ظرفیت سراب قنبر، چاه‌های ده پهن و تعدادی دیگر از چاه‌هایی که در شهر داریم نیز استفاده می‌شود.

وی با بیان اینکه منابع جایگزین به لحاظ میزان تامین آب می‌توانند جایگزین آب دریافتی از سد گاوشان باشند، یادآور شد: مسئله مهم محدودیتی است که در توزیع این منابع آبی وجود دارد که باعث می‌شود در برخی نقاط سطح شهر افت فشار داشته باشیم که این احتمال برای برخی محلات مانند سعدی، بهار و خیام و همچنین مناطقی مانند کهریز که در انتهای خط قرار دارند، بیشتر است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه این افت فشار را نیز مقطعی دانست که با بالانس شدن وضعیت شبکه به تدریج طی روزهای آتی مرتفع خواهد شد و عنوان کرد: از مردم تقاضا داریم تا به تعادل رسیدن وضعیت شبکه و همچنین پایان اقداماتی که قرار است برای تامین آب از سد گاوشان انجام شود، همکاری لازم را در مدیریت مصرف داشته باشند و از مصارف غیرضروری و بی‌رویه و همچنین هدررفت آب جلوگیری کنند.

داوودی ابراز امیدواری کرد با پایان تعمیرات دوره‌ای، تست نهایی و تکمیل تصفیه‌خانه، بتوان برای فصل تابستان بین ۱۶۰۰ تا ۱۷۰۰ لیتر در ثانیه از سد گاوشان برای آب شرب شهر کرمانشاه تامین کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.