مدیرکل ثبت احوال استان مازندران از نامگذاری ۴۵ هزار و ۶۷۴ نفر با نام رضا و ۵۴ هزار و ۲۶ نفر مزین به نام معصومه در استان خبر داد.

نامگذاری ۹۹ هزار مازندرانی به نام‌های رضا و معصومه

به گزارش قدس آنلاین مجتبی فاطمی با تبریک دهه کرامت، اظهارکرد: رضا در لغت به معنای راضی شدن، رضایت و رضوان آمده و در اصطلاح عرفا، رضا از مقامات عرفانی بوده که بعد از مقام توکل قرار دارد و آن مقام کسی بوده که راضی به خواسته حق تعالی است.

مدیرکل ثبت احوال استان مازندران افزود: فراوانی نامگذاری با نام‌های مذهبی در استان مازندران کاملاً مشهود است و این مهم نشان از غنای فرهنگ بالای مردم این خطه از ایران اسلامی است که از دیرباز به دیار علویان شهرت دارد.

این مسئول تصریح کرد: براساس آمار پایگاه اطلاعات جمعیت سازمان ثبت احوال کشور و از زمان تاسیس ثبت احوال در استان مازندران (سال۱۳۰۵) تا پایان سال۱۴۰۲ بیش از ۴۵ هزار و ۶۷۴  هم استانی نام رضا و ۱۴۱ هزار و ۱۳۰ نفر القاب و یا ترکیبی از نام هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام رضا(ع) را برگزیده‌اند.

فاطمی یادآور شد: بر همین اساس از زمان تاسیس ثبت احوال در مازندران (سال۱۳۰۵) تا پایان سال۱۴۰۲ بیش از ۵۴ هزار و ۲۶ نفر از بانوان مازندرانی با نام مقدس معصومه مزین گشته و همچنین ۷هزار و ۷۶۵ نفر از بانوان این استان با القاب یا مشتقات نام کریمه اهل بیت(ع) نامگذاری شده‌اند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.