مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از پوشش بیمه‌ای صندوق کشاورزان به بیش از ۳ میلیون نفر خبر داد و گفت: حقوق حداقل‌بگیران نزدیک به ۲۱۰ درصد رشد داشته است.

 ۳۱۱ هزار نفر از مادران روستایی و عشایر تحت پوشش بیمه قرار گرفتند

بیت‌الله برقراری اظهار کرد: عملکرد صندوق تحولی نبوده و اتفاقی جهادی و جهشی بوده است. خوشحال هستیم هم راستا با منویات رهبر معظم انقلاب توانسته‌ایم به این جامعه خدماتی را ارائه دهیم.

وی گفت: ما توانستیم بیش از یک میلیون و ۳۵ هزار نفر از کشاورزان روستاییان و عشایر فاقد بیمه اجتماعی در کشور را در دو سال اخیر بیمه کنیم و تقریباً معادل ۵۰ درصد کل عملکرد صندوق از ابتدای تأسیس تا قبل از آغاز به کار دولت سیزدهم است.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: عملکرد صندوق تنها در دو سال اخیر معادل ۹۹ درصد عملکرد دولت‌های نهم و دهم و بیش از ۸۰ درصد عملکرد دولت‌های یازدهم و دوازدهم بوده است.

برقراری ادامه داد: برای نخستین بار بحث درمان تکمیلی برای مستمری بگیران با کمترین پرداخت عملیاتی شد و ان‌شاءالله در تلاش و برنامه‌ریزی هستیم تا در استان‌های دیگر اجرا شود. این بیمه تکمیلی در ۳ استان همدان آذربایجان شرقی و اصفهان عملیاتی شد اما برای اجرای آن در تمامی استان‌های کشور متأسفانه تبصره‌ای از سوی هیئت امنا ابلاغ شد که ما را منع کرده است اما در تلاشیم تا این اقدام مجدداً اجرا شود.

وی گفت: یکی از کارهای بزرگ این بود که ۳۱۱ هزار نفر را از مادران غیر شاغل روستایی و عشایر را تحت پوشش قرار دادیم؛ حق بیمه آنها رایگان و با پرداخت دولت بود.

وی تصریح کرد: از یک میلیون نفر که بیمه شده‌اند، حدود ۶۰۰ هزار نفر از آن را زنان روستایی و عشایر تشکیل می‌دهند و این ضریب بسیار خوبی است.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر درباره آمار تحت پوشش این صندوق نیز گفت: تعداد کل اعضای صندوق بیش از ۳ میلیون نفر است و دیگر یک صندوق کوچکی نیست و پس از تأمین اجتماعی بزرگترین صندوق بیمه اجتماعی کشور هستیم.

برقراری تاکید کرد: در حداقل‌بگیران نیز توانستیم نزدیک به ۲۱۰ درصد رشد مستمری را داشته باشیم و مستمری سایر سطوح حدود نیز ۸۳ درصد در سه سال رشد داشته است.

منبع: خبرگزاری مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.