دانشمندان به‌زودی تصاویر سه‌بعدی بی‌نظیری از مغناطیس‌کره زمین، سپر محافظتی سیاره ما در برابر تابش مضر خورشیدی دریافت خواهند کرد. این تصاویر توسط ماموریت فضایی SMILE، ابتکاری مشترک بین چین و اروپا، که در سال جاری به فضا پرتاب خواهد شد، ثبت خواهد شد.

تصاویر سه‌بعدی از مغناطیس‌کره‌زمین به‌زودی رونمایی می‌شود

توسعه آشکارسازهای درون‌مداری برای یک مأموریت فضایی مشترک چین و اروپا با موفقیت به پایان رسید و این ماهواره‌ها در سال جاری به سکوی پرتاب در اروپا منتقل خواهند شد. این خبر را "سیلوستر موریس"، اخترشناس فرانسوی از دانشگاه تولوز، پس از مشاهده فرآیند فرود در یک اتاق کنترل در رصدخانه‌های ملی آکادمی علوم چین اعلام کرد.

مأموریت SMILE (Solar Magnetosphere Imaging & Investigation of the LEnosphere) یک ابتکار مشترک است که به مطالعه تعاملات پیچیده بین زمین و خورشید می‌پردازد. این مأموریت شامل سه فضاپیما خواهد بود که دو تای آنها توسط چین و سومی توسط اروپا ساخته شده‌اند.

فضاپیماهای SMILE در ارتفاع حدود 500 کیلومتری زمین قرار خواهند گرفت و تصاویر سه‌بعدی با وضوح بالا از مغناطیس‌کره زمین، لایه بیرونی جو که توسط میدان مغناطیسی محافظت می‌شود، ارائه می‌کنند. این تصاویر به دانشمندان کمک می‌کند تا درک عمیق‌تری از چگونگی محافظت مغناطیس‌کره از زمین در برابر تابش مضر خورشیدی و همچنین چگونگی تأثیر بادهای خورشیدی بر آب و هوای فضایی بدست آورند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.