همه‌ی خبرهای امروز
 • 1 ۱۳۹۷-۰۴-۰۱ ۱۶:۲۸

  معاون سخنگوی ارتش یمن در گفت‌وگو با قدس آنلاین خبر داد:

  شکست سنگین ائتلاف سعودی در ساحل غربی یمن/فرودگاه الحدیده در کنترل کامل نیروهای یمنی است

  عزیز راشد گفت: نیروهای ائتلاف عربستان در 6 کیلومتری فرودگاه الحدیده به محاصره نیروهای ارتش و نیروهای مقاومت یمن در آمده‌اند.

 • تیم ملی فوتبال ایران ۱۳۹۷-۰۳-۳۱ ۲۰:۰۸

  ایران - اسپانیا؛ دومین نبرد تیم ملی در جام جهانی۲۰۱۸

  معجون معجزه و تلاش

  حمید رضا خداشناس

  تیم ملی فوتبال کشورمان در ادامه ماجراجویی هایش در جام جهانی امشب و از ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران با حمایت ۱۵ هزار هوادار خود در ورزشگاه کازان آره نا در مقابل تیم قدرتمند و پر ستاره اسپانیا و قهرمان جام جهانی ۲۰۱۰ صف‌آرایی می کند.  

 • یمن ۱۳۹۷-۰۳-۳۱ ۱۳:۲۴

  واکنش هنرمندان جهان به انحراف افکار عمومی از جنایات در یمن

  انزجار از جامِ‌جنایی

  تهمینه بهزادی

   صفحه‌های مجازی هنرمندان کارتونیست، در این روزها پر شده از طرح هایی که انزجار خود و جامعه جهانی را از فجایع یمن نشان می‌دهد و به این صورت همه جهان را متوجه جنایتی می‌کند که در گوشه جهان آرام و بی هیاهو در حال رخ دادن است.

 • جلبک/قاسمی ۱۳۹۷-۰۳-۳۱ ۱۲:۱۲

  گزارش قدس آنلاین از شوری آب منطقه اروند

  جلبک هایی که چراغ خاموش ذخیره های آبی خوزستان را می بلعند

  اهواز- شوری آب در شهرهای جنوبی استان خوزستان تازگی ندارد اما، تازگی ها به حدی رسیده که شورش را درآورده و از سویی ترس از بلایی که در سالهای پیش یک جلبک بر سر خیلی از کشورهای جهان آورده در کنار کارشکنی نیشکر و حوضچه های ماهی روزشمار بدی برای تقویم این روزهای آنهاست.

 • هیئت دولت ۱۳۹۷-۰۳-۳۰ ۱۶:۱۱

  خیز رئیس جمهور برای اعمال تغییر در ترکیب کابینه

  اختلافات روحانی با وزرایش جدی‌تر شده است!؟

  آرش خلیل‌خانه

  احتمال وقوع تغییرات در ترکیب کابینه دولت دوازدهم با اصرار دولت بر تصویب لایحه تفکیک ۳ وزارتخانه افزایش یافته و اظهارات امروز محمود واعظی در مورد پیوستن نیروهای جدید و جوانتر به دولت نشان می‌دهد روحانی برنامه‌هایی را برای اجرا در سر دارد.

 • تجلیل از ایده های برتر بجستان ۱۳۹۷-۰۳-۳۰ ۱۱:۰۰

  فرماندار بجستان:

  رسته هایی که در مناطق محروم برای اشتغال محدودیت ایجاد می کند باید حذف شود

  بجستان_ فرماندار بجستان گفت: علی رغم استعداد خوب جوانان بجستانی و طرحهای خوبی که به جهت ایجاد اشتغال ارائه داده اند محدودیتهایی در قانون هست که باید به جهت تسهیل برای مناطق محروم حذف شود.

 • بطحائی - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۰۳-۳۰ ۰۸:۳۵

  وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با قدس آنلاین:

  5 سال طول می‌کشد به توازن نیروی انسانی برسیم

  آرش خلیل خانه

  عدم توازن در خروجی و ورودی نیرو یا به عبارتی نبود تناسب یمان تعداد بازنشستگان و استخدامی‌های وزارت اموزش و پرورش به یک مشکل جدی و اثرگذار در کیفیت و کمیت آموزش در کشور بدل شده‌است.

 • فرماندار شهرستان جوین ۱۳۹۷-۰۳-۲۹ ۱۶:۴۶

  فرماندار شهرستان جوین

  کتابهای مازاد خودرا تحویل کتابخانه های شهرستان جوین نمایید

  جوین_ فرماندار شهرستان جوین گفت: تحویل کتاب های مازاد در منازل به کتابخانه های سطح شهرستان جوین یکی از حسنات سیئه است که پاداش دنیوی و اخروی برای واقف داردو گردش در وقف کتاب ها اقتصاد مقاومتی را تقویت می کند

 • خجالت نکش ۱۳۹۷-۰۳-۲۹ ۱۵:۲۷

  نگاهی به نمونه آثار ساخته شده در سینمای ایران با موضوع فرزندآوری

  آقای گرفتار! خجالت نکش

  معین اصغری

  بعد از مسیری که جامعه در دهه ۶۰ و ۷۰ با رویکرد «فرزند کمتر، زندگی بهتر» طی کرد، نزدیک به ۱۰ سال است که کارشناس‌ها زنگ خطر را به صدا درآورده‌اند. اگر مردم با همان نگاه گذشته زاد کنار هم را ادامه دهند کشور در دو، سه دهه آینده با بحران جمعیت روبه‌رو خواهد بود. در این شماره پرونده‌ای درباره «سینمای فرزندآوری» تهیه کردیم که می‌توانید در آن با چند نمونه از آثار سینمای ایران با موضوع فرزندآوری آشنا شوید.

 • شهربازی ۱۳۹۷-۰۳-۲۹ ۱۰:۳۴

  هر سال ۵ درصد از وسایل بازی شهربازی‌های کشور پلمب می‌شود

  هنوز ۱۰ درصد شهربازی های کشور گواهی استاندارد ندارد !

  اعظم طیرانی

  با گرم شدن هوا و آغاز فصل تابستان روند استفاده از امکانات تفریحی و سرگرم کننده شهربازی‌ها نیز افزایش می‌یابد.همین موضوع کافی است تا بر آمار حوادث تلخ و خبرهای نگران کننده این مجموعه‌ها افزوده شود

 • گردشگری ۱۳۹۷-۰۳-۲۸ ۱۳:۳۶

  عضو فراکسیون میراث فرهنگی مجلس

  جذب گردشگر با قربانی کردن هویت ممکن نیست

  جامعه:چند سالی است که بحث بوم‌گردی و گسترش این حوزه سرلوحه سیاست‌های متولیان امر قرار گرفته است، چنان که حتی برای تقویت این مقوله مصمم هستند که بناهای تاریخی را به مراکز بوم‌گردی تبدیل کنند، اما این قضیه تا چه حد با حفظ مواریث هویتی و تاریخی می‌تواند در جذب گردشگر مؤثر باشد؟

 • 5نخل ۱۳۹۷-۰۳-۲۸ ۱۳:۲۴

  آیا تخریب نخل های پنجگانه اهواز صحت دارد؟

  اهواز- به گفته رسانه های محلی، یکی از نمادهای سه گانه اهواز «۵ نخل» که در کنار چهار شیر سالهاست نفس می کشد، قرار است تخریب شود.

 • تنها زیستی ۱۳۹۷-۰۳-۲۸ ۰۸:۴۲

  کارشناسان در گفت و گو با قدس از پیامدهای یک الگوی زندگی اجتماعی می‌گویند

  پدیده تنها زیستی؛ آفتی پنهان در لایه‌های جمعیتی

  مریم احمدی شیروان

  کمتر از یک دهه قبل بود که مدیر وقت حوزه فرهنگی اجتماعی سازمان ملی جوانان از زندگی مجردی ۲۵ درصدی جوانان مجرد خبر داد. هشداری که به آن کمترین توجهی نشد و پس از سر و صدایی کوتاه، بسرعت ساکت و به فراموشی سپرده شود.

 • مذاکره با آمریکا - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۰۳-۲۷ ۱۶:۲۰

  بیانیه اصلاح‌طلبان در حمایت از مذاکره با ترامپ؛ خیال‌بافی یا وطن فروشی

  آرش خلیل‌خانه

  جمعی از اصلاح‌طلبان با دستاویز قرار دادن وضعیت نابسامان و آشفته اقتصادی کشور و دامن زدن به نگرانی‌ها و نارضایتی مردم از این اوضاع همسو با راهبرد فرافکنی دولت در صدد توجیه و القاء ضرورت عقب نشینی نظام از سیاست‌های اصولی خود و تن دادن به خواست دونالد ترامپ برای مذاکره مجدد شده‌اند.

 • گلزار نظری گزیک معاون اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان هرمزگان ۱۳۹۷-۰۳-۲۷ ۱۴:۰۶

  معاون آموزش فنی و حرفه ای استان هرمزگان در گفتگو با قدس آنلاین:

  گواهینامه های فنی، در کشورهای عضو سازمان ILO معتبر است

  بندرعباس- معاون اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان هرمزگان گفت: سازمان آموزش فنی حرفه ای وزارت کار جزو سازمان بین المللی کار ILO  است و گواهینامه های فنی که صادر می کنیم، پس از ترجمه رسمی، در کلیه کشورهای عضو سازمان بین المللی کار نیز دارای اعتبار است.

 • فیلم سینمایی پلاسکو ۱۳۹۷-۰۳-۲۷ ۱۴:۰۰

  درباره فیلم «چهارراه استانبول» که دغدغه تولید ملی را با حادثه پلاسکو در هم آمیخته است

  چینی‌ها پلاسکو را فرو ریختند!

  زهره کهندل

  تماشای فیلمی با بازنمایی حادثه پلاسکو، برای بسیاری جذابیت دارد. مصطفی کیایی در آخرین اثرش با نام «چهارراه استانبول» که نویسندگی، تهیه‌کنندگی و کارگردانی آن را بر عهده دارد، قصه‌ای را روایت می‌کند که در روز حادثه پلاسکو می‌گذرد.

 • فرماندار شهرستان جوین ۱۳۹۷-۰۳-۲۷ ۱۰:۴۷

  فرماندار شهرستان خبر داد:

  وضعیت بحرانی آب های زیرزمینی شهرستان جوین

  جوین_ فرماندار شهرستان جویناعلام کرد: فرماندار شهرستان جوین وضعیت آبهای زیرزمینی شهرستان جوین را بسیار بحرانی اعلام کرد و گفت: دشت های جوین به عنوان یکی از ۳ دشتبحرانی کشوربا ۱۶۳ میلیون متر مکعب کسری مخازن آب در ردیف اول از نظر تراز منفی در سطح کشور قرار دارد.

 • نخیلات ۱۳۹۷-۰۳-۲۷ ۰۹:۵۶

  قدس آنلاین گزارش می دهد؛

  سیطره تلخ شوری آب بر نخیلات تشنه خوزستان

  اهواز- نخل جرعه ای آب می خواست، اما از همان یک جرعه آب شور هم دیگر خبری نبود. پیرمرد کشاورز، چشم دوخته بود به ظرف های کوچک خرما که نخلهایش بعد از مدت ها برای او به ارمغان آورده بودند، برق نمی زدند و از ظاهرشان مشخص بود، آن دستپخت همیشگی مادر نخل هایش نیست...

 • صنایع دستی ۱۳۹۷-۰۳-۲۶ ۱۳:۳۶

  کارشناسان و صاحبنظران تشکیل یک وزارتخانه را بررسی می کنند

  وزارت گردشگری ؛ به دنبال نجات میراث فرهنگی و گردشگری

  جامعه:اواسط اردیبهشت ماه سال جاری درحالی که انتظار می‌رفت طرح تشکیل وزارت گردشگری با سرعت بیشتری مراحل پایانی خود را در صحن مجلس طی کند، اما در نهایت کلیات این طرح با ۶۳ رأی مخالف در برابر ۱۳۹ رأی موافق به تصویب نرسید.

 • دلار ۱۳۹۷-۰۳-۲۶ ۱۳:۳۴

  حواله هایی که قرار است برای واردات صرف شود در بازار به قیمت ارز آزاد فروخته می شوند

  واردات مشقی با حواله های ارزی!

  زهرا طوسی

  وقتی ساعت به ساعت قیمت ارز جابه جا می‌شود، مواد اولیه وجود ندارد کسی حاضر نیست به ما جنس بفروشد واز طرفی هزینه‌های حمل و نقل افزایش پیدا می‌کند. بنابراین دولت خوابیده یا خودش را به خواب زده و باید پرسید چرا فعال اقتصادی حواله خود را در این شرایط نفروشد؟!

 • فطر ۱۳۹۷-۰۳-۲۴ ۲۲:۰۷

  نگاهی به کارکردهای فردی و اجتماعی عید فطر در گفت وگو با کارشناسان

  فطر، بهترین زمان برای عملی شدن «وحدت اسلامی»

  فطر،عیدحول‌حالناشدن‌های ماست،پایان حضوریک ماهه درماه میهمانی خداکه باجشن طاعت وطوق بندگی پایان رمضان وآغازیک سال جدیدبندگی باتوان عبادی وعرفانی مضاعف. عیدفطربا آداب وسنت‌های مردمی ودینی همراه است،این سنت‌هاگاه مانندخریدهای عیدانه ودیدوبازدیدها درعرف مردم ریشه دوانده وگاه مانند نمازعیدفطر ودیدوبازدیدهای سیاسی–مذهبی ریشه دینی دارد. بنابراین عید فطر را از دو منظر کارکردهای فردی و اجتماعی می‌توان مورد توجه قرار داد.

 • مهدیس ۱۳۹۷-۰۳-۲۴ ۱۴:۱۲

  قدس آنلاین گزارش می دهد؛

  دو منطقه از مهدیس، سه روز در بی آبی کامل است

  اهواز_ در حالیکه بحث مشکلات کوی مهدیس در اهواز این روزها بحث داغ و روز مسئولان و رسانه هاست، متاسفانه به گوش می رسد در منطقه فرهنگیان و جانبازان کوی مهدیس ۳ روز تمام است به طور کامل آب قطع شده است.

 • فطر ۱۳۹۷-۰۳-۲۴ ۱۰:۴۷

  آشنایی با آداب و رسوم خوزستان در عید فطر

  رنگین کمان هایی که وعده عید می دهند

  اهواز- قدم در خیابان های این روزهای شهر که بگذارید با پیچیدن نوارهای رنگی آویزان بر سقف ها ، تنقلات بساط شده بر زمین و کودکانی که ذوق لباس های نو در شب عید را دارند، به وضوح خبر عید را پیشاپیش می شنوید.

 • پرچم آستان قدس ۱۳۹۷-۰۳-۲۳ ۱۲:۱۸

  گزارشی از توزیع غذای متبرک حرم مطهر رضوی در زندان تربت جام

  خدا، خدای آدم‌های خلافکار هم هست

  محمد حسین مروج کاشانی: «... خدا که فقط متعلق به آدم‌های خوب نیست؛ خدا، خدای آدم‌های خلافکار هم هست و فقط خود خداست که بین بندگانش فرقی نمی‌گذارد. فی‌الواقع خداوند اند لطافت، اند بخشش، اند بی‌خیال‌شدن و اند چشم‌پوشی و اند رفاقت است... رفیق خوب و با مرام همه چیزش را پای رفاقت می‌گذارد. اگر آدم‌ها مرام داشته باشند هیچ‌وقت دزدی نمی‌کنند ولی متأسفانه بعضاً آدم‌ها تک‌خوری می‌کنند و این بدِ روزگار است… بایستی ما یک فکری به حال اهلی‌شدن آدم‌ها بکنیم. اهلی‌کردن یعنی ایجاد علاقه‌کردن و این تنها راه رسیدن به خداست و خیلی هم مهم است…» این، دیالوگ معروف فیلمی است که احتمالا همه آن را دیده‌ایم.

 • نصرت الملوک امین ۱۳۹۷-۰۳-۲۳ ۱۲:۱۸

  بانوی مجتهد ایرانی 22 خرداد1362 چشم از جهان فروبست

  خانه‌دارِ دانشمند

  مجید تربت زاده

  وقتی معلم در پاسخ به پرسش‌های شرعی خانم‌ها درماند و گفت: «... شما باید از یک مجتهد سؤال کنید...» نصرت الملوک سخت به فکر فرو رفت که چرا در میان زنان، مجتهد وجود ندارد؟

 • دلار ۱۳۹۷-۰۳-۲۳ ۱۲:۰۴

  "قدس" از بی برنامگی دولت برای حمایت از سرمایه‌گذاران داخلی گزارش می‌دهد

  میلیاردها دلارسرمایه ایرانی پشت مرزها سرگردان است

  خروج ارز از اقتصاد ایران چه درقالب خروج از کشور یا درپستوهای خانگی وبالشتک‌ها احتکار شده باشد دارای تبعات زیادی برای اقتصادی است که تشنه سرمایه گذاری است خروج واحتکار ارز رویکرد ضد تولیدی پیدا می‌کند درصورتی که می‌توانست درراستای حمایت از تولید ورونق اقتصاد نقش معناداری را ایفا کند.

 • مستند مسابقه دستم را بگیر ۱۳۹۷-۰۳-۲۲ ۱۲:۵۵

  گزارش قدس از مستند - مسابقه «دستم را بگیر» که این شب‌ها از شبکه افق پخش می‌شود

  این مســابقه بازنده ندارد

  زهره کهندل

  خط اصلی مجموعه «دستم را بگیر» پیدا کردن راه حلی برای زندگی بهتر افراد نیازمند است. گروهی که به آن سه دختربچه؛ خواندن و نوشتن یاد می‌دهند، کمک پایداری به آن‌ها می‌کنند. گروهی که قرار است مشکل فروشنده‌های کلیه را حل کنند، تنها راه حلشان دادن پول به آن‌ها نیست، بلکه سعی می‌کنند که مسئله او را به بهترین شکل ممکن، حل کنند.

 • سیاست های جمعیتی ۱۳۹۷-۰۳-۲۲ ۱۲:۵۴

  قدس چالش‌های اساسی سیاست‌های جمعیتی را بررسی می‌کند

  صرف بودجه جمعیت برای مخارج جاری دستگاه‌ها

  جامعه: بیش از سه سال از ابلاغ سیاست‌های جمعیتی کشور از سوی مقام معظم رهبری می‌گذرد، اما همچنان روند اجرای این سیاست‌ها به کندی صورت می‌گیرد. این درحالی است که تمامی اندیشمندان و تصمیم سازان با هرگونه صبغه سیاسی، فرهنگی و حتی اعتقادی بر ضرورت اجرای چنین برنامه هایی تأکید دارند

 • برق اسلام اباد ۱۳۹۷-۰۳-۲۲ ۱۰:۱۷

  حسرت کورسویی از روشنی در شبهای اسلام آباد مهرستان

  ایرانشهر-روستای اسلام آباد در۴۰ کیلومتری جاده مهرستان به ایرانشهر قرار گرفته که با جمعیت ۱۴خانوار از نعمت روشنایی برق محروم است.

 • مهدی طارمی ۱۳۹۷-۰۳-۲۱ ۱۵:۱۳

  تعویض مشکوک مقابل لیتوانی و غیبت در تمرین دیروز

  «طارمی» جام جهانی را از دست می دهد؟

  مردم  لنز دوربین این عکاس بیشتر روی سادگی‌های مردم فراموش‌شده می‌چرخد تاهای و هوی زندگی شهری. عکاسی که به همه جای ایران سر زده و از سقز کردستان تا جازموریان کرمان و از شهریانچ سیستان‌وبلوچستان تا طبس و مازندران و حتی خارج از ایران عکس دارد. عکس هایی پر از رنگ و لعاب که بیشتر بوی زحمت می‌دهند تا تلخی.