کمیساریای پناهندگان سازمان ملل متحد اعلام کرد که سال ۲۰۱۶ مرگبار ترین سال تاریخ این سازمان برای پناهجویان بوده است.

مرگبار ترین سال برای پناهجویان با بیش از ۵هزار قربانی

به گزارش قدس آنلاین به نقل از شفقنا، سخنگوی کمیساریای پناهندگان سازمان ملل خاطرنشان کرد، تا کنون بیش از ۵ هزار پناهجو در تلاش برای رفتن به کشورهای اروپایی قربانی حوادث مختلف شده اند بنابر این سال ۲۰۱۶ مرگبار ترین سال تاریخ این سازمان برای پناهجویان بوده است.

ویلیام اسپیندلر تصریح کرد، در روز های اخیر در اثر واژگون شدن دو قایق لاستیکی معروف به ‘دینگی’ در آب های مدیترانه ۱۰۳ نفر دیگر از این پناهجویان جان خود را از دست داده اند.
وی این وقایع و افزایش شمار قربانیان آب های مدیترانه را گواهی بر ضرورت گشوده شدن راه ها و گذرگاه های بیشتری از سوی کشور های اروپایی برای ورود این پناهجویان و پذیرش سریع و بلامانع آن ها دانست و گفت که گشودن این راه ها در کنار اسکان دادن به این پناهجویان و حمایت های مالی و تحصیلی از آن ها سبب خواهد شد که پناهجویان برای رساندن خود به ان سوی آب ها به سفر های خطرناک از طریق قاچاقچیان تن در ندهند.
به گزارش ایرنا، آمار های سازمان ملل نشان می دهد که در سال جاری میلادی در هر روز ۱۴ نفر از این پناهندگان جان خود را در آب های مدیترانه از دست داده اند.
این میزان که بنا بر آمار های این نهاد بیش از ۵ هزار نفر بر آورد شده درحالی که در مجموع در سال ۲۰۱۵ طبق آمار های همین نهاد ۳۷۷۱ پناهجو در این آب ها جان خود را از دست داده بودند بالاترین رقم ثبت شده در اسناد این سازمان به شمار می رود.

انتهای پیام

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.