رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: سامانه ثبت‌نام تقاضای وام از روز گذشته دوم بهمن ماه فعال شده و تا ۳۰ بهمن ماه امکان ثبت‌نام متقاضیان این وام فراهم است.

۳۰ بهمن آخرین مهلت ثبت‌نام وام دکتری

به گزارش «قدس آنلاین»،  ذوالفقار یزدان­‌مهر رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم تصریح کرد: وام ویژه دکتری از مهر ماه سال جاری با تأکید و حمایت مقام عالی وزارت و همچنین حمایت‌های سازمان مدیریت و برنامه ریزی با رویکرد جدید آغاز شده است.

وی افزود: در مرحله اول این وام بیش از ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر ثبت‌نام کردند که حدود ۲۵۰ میلیارد ریال به آنان پرداخت شد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان از آغاز ثبت‌نام مرحله دوم وام ویژه دکتری خبر داد و عنوان کرد: سامانه ثبت نام تقاضای وام از روز گذشته دوم بهمن ماه فعال شده و تا ۳۰ بهمن ماه امکان ثبت نام متقاضیان این وام فراهم است.

یزدان­ مهر اضافه کرد: با توجه به اینکه در صدد هستیم این وام را تا پایان اسفند ماه سال جاری به دانشجویان پرداخت کنیم لازم است که معاونین دانشجویی دانشگاه‌ها حداکثر تا ۲۳ بهمن ماه لیست دانشجویان متقاضی را بررسی، تأیید و به صندوق ارسال کنند.

وی به مبلغ این وام اشاره کرد و گفت: مبلغ این وام برای دانشجویانی که موضوع پایان­ نامه آنان کاربردی و یا تقاضا محور و مورد تأیید شورای پژوهشی دانشگاه باشد ماهیانه ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال و مبلغ وام سایر دانشجویان واجد شرایط ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان به شرایط بازپرداخت این وام هم اشاره کرد و اظهار داشت: بازپرداخت وام ویژه دکتری همانند سایر وام‌های دانشجویی برای کسانی که مشمول خدمت سربازی هستند ۲ سال و ۹ ماه و برای سایر غیر مشمولین ۹ ماه پس از تاریخ فارغ­ التحصیلی حداکثر در اقساط ۶۰ ماهه خواهد بود.

یزدان­ مهر به زمان‌بندی پرداخت تسهیلات نیمسال دوم  اشاره کرد و افزود: دانشجویان عزیز می­‌توانند جهت اطلاع از زمان ثبت نام و جدول زمان بندی پرداخت تسهیلات در نیمسال دوم ۹۶-۹۵ به قسمت بخشنامه‌­ها در سایت صندوق رفاه دانشجویان (www.swf.ir) مراجعه کنند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان در پایان تأکید کرد: با برنامه ریزی که انجام شده است در صورت همکاری دانشگاه­‌ها وام­ های ویژه دکتری و تحصیلی قبل از پایان اسفند ماه سال جاری پرداخت خواهد شد.

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.