معاون رئیس‌جمهور گفت: به‌منظور رونق اقتصاد کشور تا هفته نخست بهمن‌ماه امسال ۱۱ هزار و ۴۱۰ واحد تولیدی موفق به دریافت تسهیلات شدند.

۱۱ هزار واحد تولیدی برای دریافت تسهیلات معرفی شدند

به گزارش قدس آنلاین به نقل از تسنیم، محمدباقر نوبخت بعدازظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه خراسان شمالی اظهار داشت: این تعداد واحد تولیدی توانستند از سوی نظام بانکی 143 هزار و 59 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کنند.

نوبخت افزود: فعال کردن واحدهای تولیدی در بخش غیردولتی و اختصاص اعتبار به طرح‌های عمرانی دولت زمینه رشد اقتصاد کشور را مهیا می‌کند و به همین منظور تلاش داریم تا واحدهای تولیدی را فعال نگه‌داشته و پروژه‌های عمرانی را به سرانجام برسانیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تصریح کرد: رشد سرمایه‌های انسانی در کشور به رشد اقتصادی منجر می‌شود و به همین دلیل نگاه امروز ما به رشد سرمایه‌های انسانی است.

نوبخت اظهار داشت: خراسان شمالی در بودجه سال 96 در ردیف‌های معمول بودجه‌ای استان‌ها بیشترین رشد و در اعتبارات مربوط به طرح‌های عمرانی، رتبه دوم در بین استان‌های کشور ازنظر رشد اعتبارات را دارد.

وی با اشاره به اینکه باوجود تمام محدودیت‌های اعتباری که وجود دارد در کنار خراسان شمالی خواهیم ماند افزود: خوشبختانه نگاه دولت به ظرفیت‌های خراسان شمالی شفاف است و به همین منظور قول پیگیری برای ردیف مستقل به نام این استان در بودجه سال آینده تحت ردیف‌های متفرقه را خواهیم داد.

معاون رئیس‌جمهور و رئیس گفت: در 6 ماه گذشته سفری به خراسان شمالی داشته‌ایم و خوشبختانه تمام تعهدات خود را به سرانجام رسانده‌ایم.

به گزارش تسنیم، مراسم تکریم و معارفه رئیس سازمان برنامه‌وبودجه خراسان شمالی در پایان این نشست انجام شد و مجید پور عیسی به‌عنوان رئیس جدید سازمان برنامه‌وبودجه این استان معرفی شد.

نوبخت برای سومین بار در سفری یکروزه امروز سه‌شنبه 12 بهمن‌ماه به خراسان شمالی آمد.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.