بر اثر انفجار یک عامل انتحاری در مقابل مسجدی واقع در شمال شرق نیجریه یک نفر جان خود را از دست داد.

انفجار انتحاری در برابر مسجدی در نیجریه/ یک نفر کشته شد

به گزارش قدس آنلاین به نقل از النشره، انفجار انتحاری در کشور آفریقایی نیجریه قربانی بر جای گذاشت.

در همین راستا، «ویکتور اسوکو» سخنگوی پلیس نیجریه اعلام کرد که بر اثر انفجار یک عامل انتحاری در برابر مسجدی واقع در شمال شرق نیجریه یک نفر جان خود را از دست داد.

وی در ادامه تصریح کرد که ماموران امنیتی با این عامل انتحاری مقابله کردند و مانع از کشتار افراد بیشتری شدند.

حوادثی از این دست در حالی مکرراً در این کشور به وقوع می پیوندد که ارتش نیجریه و نظامیان مسلح این کشور سال گذشته در یورش به مراسم عزاداری شیعیان در «زاریا» قریب به ده ها نفر از غیر نظامیان را شهید و «شیخ زکزاکی» رهبر آنها را نیز پس از وارد آوردن جراحت هایی جدی روانه زندان کرد.

با روی کار آمدن «محمدو بوهاری» رئیس جمهور نیجریه و وعده مبارزه تمام عیار با این گروه تروریستی، بوکوحرام نیز اعلام کرده است که عملیات های خود را تشدید خواهد نمود.

عناصر وابسته به گروه تروریستی بوکوحرام ۱۴ آوریل ۲۰۱۴ در حمله به یک مدرسه در شمال شرقی شهر «چیبوک»، ۲۷۶ دختر نوجوان را ربودند.  بعداً ۵۷ نفر از این دختران موفق به فرار شدند؛ اما سرنوشت ۲۱۹ دختر دیگر همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد.

گفتنی است، بوکو حرام از ۶ سال قبل فعالیت مسلحانه خود را علیه دولت نیجریه آغاز کرد. در این مدت ۲۰ هزار نفر کشته و یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بر اثر خشونت های این گروه تروریستی آواره شده اند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.