انتخابات میاندوره ای مجلس خبرگان همزمان با انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار شود.

انتخابات میاندوره‌ای خبرگان همزمان با انتخابات مجلس برگزار می‌شود

به گزارش قدس آنلاین به نقل از تسنیم،جلسه هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری صبح امروز (پنجشنبه 14 بهمن) در قم تشکیل و  بر اساس مصوب جلسه امروز  مقرر شد انتخابات میاندوره‌ای این مجلس همزمان با یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار شود.

براساس این گزارش، در هشتمین جلسه هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در دوره پنجم این مجلس که با حضور اعضاء و ریاست آیت الله جنتی برگزار شد پیرامون موضوعات اجلاس آتی مجلس خبرگان که 17 و 18 اسفند سال جاری در تهران تشکیل خواهد شد و نیز میهمانان ویژه این اجلاسیه بحث و تبادل نظر شد.

به گزارش تسنیم، آیت الله جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری در ابتدای این جلسه ضمن گرامیداشت دهه فجر و سالروز ورود حضرت امام(ره) به میهن گفت:« انقلاب اسلامی، انفجار نوری بود که بر اساس  ولایت فقیه و ایمان مردم به ولی فقیه شکل گرفت و درس بزرگی به جهانیان اعم از مسلمانان و غیر مسلمانان داد».

 وی افزود:« این حرکت امام  واقعاً ماندگار شد و اکنون با گذشت قریب چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی  روز به روز شاهد برکات این حرکت عظیم و ماندگار حضرت امام قدس سره هستیم».

رئیس مجلس خبرگان تصریح کرد کرد:« همه ما وظیفه داریم  تا توان داریم پیام نهضت حضرت  امام  که قیام برای حمایت از اسلام و مردم مظلوم و مستضعف بود  را بیان و تبیین کنیم  تا پیام انقلاب اسلامی برای همیشه زنده و بالنده به نسلهای بعد منتقل گردد».

آیت الله جنتی در ادامه یاد و خاطره مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی را گرامی داشت، افزود: « رحلت برادر عزیزمان حضرت آقای هاشمی رفسنجانی که در طول دوران انقلاب پست های حساس و بسیار کلیدی این نظام  را بر عهده داشتند و زحماتی را برای اسلام و انقلاب متحمل شدند گرامی می داریم و امیدواریم با تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری جانشین مناسبی برای ایشان در مجمع تشخیص مصحلت نظام منصوب شود».

رئیس مجلس خبرگان در پایان با اشاره به حادثه پلاسکو، ضمن تقدیر از جانفشانی آتش نشانان و یاد شهدای آتش نشان را گرامی داشت.

بر اساس این گزارش صبح امروز همچنین جلسه کمیسیون تحقیق مجلس خبرگان رهبری (موضوع اصل 111 قانون اساسی) برگزار  شد و اعضاء موضوعات در دستور کار خود را بررسی نمودند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.