دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۷

دادستان کل کشور تاکید کرد؛

کمک به کول‌برها؛ برخورد با قاچاق/ رئیس‌جمهور آمریکا سر عقل بیاید

منتظری

دادستان کل کشور با اشاره به اتفاقات اخیر برای تعدادی از کول‌بران گفت: این افراد مستضعف هستند و باید به آنها کمک شود اما نیروهای اطلاعاتی و انتظامی با افراد سودجو برخورد می‌کنند.

به گزارش «قدس آنلاین»،  دادستان کل کشور  در همایش تخصصی پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز در جمع خبرنگاران گفت: دشمن امروز یکی از سیاستهای راهبردی خودش را راه ضربه به اقتصاد انتخاب کرده است و قاچاق اثرات منفی در کشور دارد به طوری که مبارزه با این مهم از اهم مبارزات کشور است.

وی افزود: به نظر من ۲ راه اساسی برای مبارزه وجود دارد؛ یکی اینکه مرزها را ببندیم که اساسا کالای قاچاق وارد کشور نشود و دوم اینکه کسانی که به هر راهی کالای قاچاق وارد می کنند تا کشف صورت می گیرد باید کالای کشف شده معدوم شود. مقام رهبری تاکید کرده اند که کالای قاچاق باید آتش زده شود اگر اشکال قانونی دارد باید رفع شود مجلس باید کمک کند برای ایجاد قانون و اگر این امر اجرایی شود، هم طمع ورود کالای قاچاق را کم می کند و هم با قاچاقچی ها مبارزه می‌شود.

حجت الاسلام منتظری با اشاره به اتفاقات اخیر برای کول بران تاکید کرد: کول برها یک عده از مرز نشین‌ها هستند و از قدیم الایام هم همین کار را می کردند. راه ارتزاق آنها آوردن جنس از دو مرز است. این افراد مستضعف هستند و باید به آنها کمک هم بشود. اما دسته دوم کول برهایی هستند که اجیر هستند و یک عده سرمایه دار افرادی را اجیر می کنند تا با استفاده از آنها و راه بلدی آنها اقدام به قاچاق گسترده کالاهای قاچاق به کشور کنند که در این راه قطعا نیروهای اطلاعاتی و انتظامی وارد عمل می‌شوند و آنها را دستگیر می‌کنند.  

دادستان کل کشور ادامه داد: برای کول بران چند وقت پیس اتفاقاتی افتاد که این اتفاقات طبیعی بود؛ برف و بهمن از اتفاقات طبیعی است امیدوارم خدا آنها را بیامرزد.  

وی درباره تصمیمات دولت امریکا نیز گفت: از طریق طرح در محاکم یین المللی درباره تصمیمات رییس جمهور تازه‌کار امریکا تصمیماتی که گرفته شده عملکردش به قدری ناپسند است که مردم به مقابله با آن پرداخته اند.  در دنیا یک نوع تقابل در حال انجام است و مردم در حال مبارزه با آن هستند. امیدواریم که سر عقل بیایند  و از این تصمیمات بچه گانه صرفه نظر کنند ملت ما در طول ۳۸ ساله گذشته نشان داده است که این تصمیمات اصلا خللی در روحیه انقلابی گری انها وجود به وجود نخواهد آورد.

وی درباره ویلاسازی در شمال کشور و در سواحل دریای خزر نیز گفت: سال های سال این مساله ادامه داشته و دارد؛ اما مواردی که گزارش می‌شود و نشان از تجاوز به دریاست کامل رصد می‌شود و با آنها برخورد می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.