معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: برای غربالگری دقیق مشمولان بیمار درفرآیند معاینه اولیه ، ۱۲۰۰ پزشک با اولویت پزشکان نیروهای مسلح ،در سراسر کشور به کار گیری شدند.

استفاده از پزشکان نیروهای مسلح برای معاینه اولیه مشمولان

به گزارش «قدس آنلاین»،  سرهنگ نجف حمید زاده گفت : در راستای بهینه سازی موضوع معاینه اولیه مشمولان خدمت سربازی، سازمان وظیفه عمومی با ۱۲۰۰۰ پزشک، از بین پزشکان نیروهای مسلح در سطح کشور، قرارداد همکاری امضا شده است.

وی در خصوص انتخاب پزشکان نیروهای مسلح در معاینه اولیه مشمولان، گفت: پزشکان نیروهای مسلح به لحاظ موقعیت شغلی خود به آیین نامه معافیت های پزشکی تسلط داشته، همچنین دسترسی وظیفه عمومی به این افراد، از نظر اجرای برنامه های آموزشی و نظارت بر عملکرد آنان آسان تر است.

معاون مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیفه عمومی ناجا خاطرنشان کرد: به منظور ارائه تسهیلات بیشتر به مشمولان، درحال حاضر در سطح استان تهران ارتباط دفاترخدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) با پزشکان معاین اولیه به صورت الکترونیکی است که در صدد ایجاد و توسعه این نوع شبکه ارتباطی برای پزشکان معاینه اولیه در سراسر کشور هستیم.

وی ادامه داد : برای انجام معاینه اولیه، مشمولان از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) به پزشک معاینی که به محل سکونت فرد نزدیک باشد معرفی و پس از تکمیل فرم خود اظهاری و معاینه توسط پزشک، نتیجه به دفاتر مذکور ارسال می شود.

معاون مشمولان و امور معافیت های این سازمان گفت : در صورتی که مشمول به نظر پزشک معاین اولیه اعتراض داشته باشد، طبق برگ خود اظهاری، درخواست وی در شورای پزشکی وظیفه عمومی بررسی می شود.

سرهنگ حمیدزاده در خاتمه گفت: در شهرستان های کوچکی که دسترسی به پزشک نیروهای مسلح وجود ندارد، برای انجام معاینه اولیه مشمولان از پزشکان غیر نظامی مجرب و خوش نام استفاده می شود.

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.